Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Room pierwszym oscarowym faworytem 1

Festiwal w Toronto jest pierwszym przystankiem w walce o oscarowe statuetki i nominacje. Często filmy nagradzane w Kanadzie są później wyróżniane na najważniejszych galach, w tym Oscarach.

Szczególnie nagroda publiczności ma to do siebie, że późniejszy laureat zgarnia co najmniej nominację do Oscara. W ubiegłym roku była to Gra tajemnic, która zgarnęła osiem nominacji do Oscara. A we wcześniejszych latach chociażby Zniewolony. 12 Years a Slave (film zdobył Oscara w najważniejszej kategorii), Poradnik pozytywnego myślenia czy Jak zostać królem (również najlepszy film roku).

W tym roku, w Toronto nagroda publiczności powędrowała do Lenny'ego AbrahamsonaRoom. Główną rolę w nim zagrała Brie Larson, która również zebrała świetne recenzje. Całkiem możliwe, że sama aktorka również powalczy o oscarową nominację.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire

Może nie od razu faworytem, ale spokojnie można już go rozważać w swoich typach do kategorii najlepszy film. Wydaje mi się, że tegoroczne Toronto jest drugim po Wenecji nieco rozczarowującym festiwalem w ostatnim czasie. Może to zapowiadać dość przeciętny poziom sezonu nagród i zwiększać szanse rozrywkowych, kochanych przez widownię filmów. Tutaj widzę szansę dla Gwiezdnych Wojen i podwójnego wyróżnienia Inside Out. Moje obecne typy, w kolejności przypadkowej, wyglądają następująco:

The Hateful Eight
Steve Jobs
Joy
Room
Spotlight
Carol
Youth
The Revenant

Proszę czekać…