Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Robert Redford i Cate Blanchett w zwiastunie filmu Truth 0

Sony Pictures Classics zaprezentował w sieci plakat oraz zwiastun reżyserskiego debiutu Jamesa Vanderbilta, scenarzysty między innymi znakomitego thrillera Zodiak, który został wyreżyserowany przez Davida Finchera.

Produkcja nosi tytuł "Truth", a w jej obsadzie wielkie hollywoodzkie gwiazdy – Robert Redford oraz Cate Blanchett. Scenariusz do filmu napisany oczywiście przez Vanderbilta, powstał na bazie powieści "Truth and Duty" napisanej przez dziennikarza Mary’ego Mapesa.

"Truth" to historia biograficznego anchormana stacji CBS, Dana Rathera. Z początku pracował jako korespondent w Białym Domu. Dopiero później został prowadzącym wieczornych informacji. W 2005 roku musiał odejść z CBS na skutek niejasności co do jego materiału o służbie wojskowej George’a W. Busha, być może opartego na sfałszowanych dokumentach. Do dzisiaj jest skłócony z rodziną Bushów. W swojej karierze dwukrotnie przeprowadzał wywiad z Saddamem Husajnem.

W filmie wystąpią również Topher Grace, Elisabeth Moss i Dennis Quaid. Limitowana premiera "Truth" w Nowym Jorku oraz Los Angeles 16 października.

Źrodło: Yahoo! Movies / wikipedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire 2015-09-24

Zwiastun przyciągający bardziej obsadą niż całą resztą. Warto dodać, że Vanderbildtowi owszem, dobrze wyszło przepisywanie książki, ale ma też na koncie scenariusze do takich potworków czy średniaków jak Niesamowity Spider-Man, remake Pamięci absolutnej, White House Down, czy remake RoboCopa.

Proszę czekać…