Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Seria o Terminatorze jednak nadal żyje? 1

Nie minął nawet tydzień od wieści na temat zakończenia serii Terminator, a media już podały informacje o tym, że franczyza jeszcze nie umarła.

Wszystko za sprawą Dany Goldberg, producentki filmu Terminator: Genisys, która oświadczyła, że seria nie zostaje odstawiona na boczny tor. Według niej nadszedł czas analizy tego co poszło nie tak, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła.

Goldberg uważa również, że w dzisiejszych czasach wyniki amerykańskiego box office’u nie są tak ważne jak kiedyś. Teraz liczy się świat i wpływy z innych zakątków świata. A tam Terminator: Genisys radził sobie nie najgorzej.

Twórcy i producenci muszą poważnie zastanowić się nad serią, a jedną z początkowych faz ma być zbadanie opinii ludzi, którzy widzieli film. Tym samym osoby odpowiedzialne za ewentualne kontynuacje chcą się dowiedzieć co poszło nie tak. Które elementy fanom serii się podobały, a które należy natychmiastowo przebudować oraz zmienić.

Przypomnijmy, że Terminator: Genisys nie sprzedał się w Stanach Zjednoczonych tak jak zakładano. W weekend otwarcia film zajął dopiero trzecie miejsce w zestawieniu amerykańskiego box office’u ulegając Jurassic World oraz W głowie się nie mieści. Wówczas produkcja zarobiła 27 milionów dolarów. Łączna kwota, którą udało sie uzyskać piątej części serii wynosi niespełna 90 milionów, co przy budżecie 155 milionów dolarów trzeba uznać za wielka porażkę.

Trochę lepiej obraz poradził sobie na świecie, gdzie zdołał do tej pory zarobić 350 milionów. Trzeba jednak pamiętać, że sporą część tej kwoty twórcy zawdzięczają Chinom.

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Quagmire 2015-10-07

"Goldberg uważa również, że w dzisiejszych czasach wyniki amerykańskiego box office’u nie są tak ważne jak kiedyś. Teraz liczy się świat i wpływy z innych zakątków świata."

Wszelkie coroczne analizy prowadzone chociażby przez Deadline Hollywood, czy dane zbierane przez miłośników Box Office’u na całym świecie jasno wskazują na system 55% z Ameryki Północnej (potwierdzane zresztą niezmiennie przez szanowane Box Office Mojo) i 30% z reszty świata. Zresztą analizując to na zdrowy rozum, w Ameryce mamy sieć kin i wytwórnię, poza Ameryką także lokalnego dystrybutora i różne, lokalne, prawne regulacje. Nawet w Chinach do których bossowie zapałali wielką miłością, wyciągają jedynie 25%, co parokrotnie potwierdzali już amerykańscy dziennikarze.

Przewaga światowego zysku nad amerykańskim jest popularnym mitem, pozwalającym ratować pod kątem PR-u takie kasowe niewypały jak właśnie Terminator: Genisys.

Proszę czekać…