Seria o Terminatorze jednak nadal żyje?

Nie minął nawet tydzień od wieści na temat zakończenia serii Terminator, a media już podały informacje o tym, że franczyza jeszcze nie umarła.

Wszystko za sprawą Dany Goldberg, producentki filmu Terminator: Genisys, która oświadczyła, że seria nie zostaje odstawiona na boczny tor. Według niej nadszedł czas analizy tego co poszło nie tak, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła.

Goldberg uważa również, że w dzisiejszych czasach wyniki amerykańskiego box office’u nie są tak ważne jak kiedyś. Teraz liczy się świat i wpływy z innych zakątków świata. A tam Terminator: Genisys radził sobie nie najgorzej.

Twórcy i producenci muszą poważnie zastanowić się nad serią, a jedną z początkowych faz ma być zbadanie opinii ludzi, którzy widzieli film. Tym samym osoby odpowiedzialne za ewentualne kontynuacje chcą się dowiedzieć co poszło nie tak. Które elementy fanom serii się podobały, a które należy natychmiastowo przebudować oraz zmienić.

Przypomnijmy, że Terminator: Genisys nie sprzedał się w Stanach Zjednoczonych tak jak zakładano. W weekend otwarcia film zajął dopiero trzecie miejsce w zestawieniu amerykańskiego box office’u ulegając Jurassic World oraz W głowie się nie mieści. Wówczas produkcja zarobiła 27 milionów dolarów. Łączna kwota, którą udało sie uzyskać piątej części serii wynosi niespełna 90 milionów, co przy budżecie 155 milionów dolarów trzeba uznać za wielka porażkę.

Trochę lepiej obraz poradził sobie na świecie, gdzie zdołał do tej pory zarobić 350 milionów. Trzeba jednak pamiętać, że sporą część tej kwoty twórcy zawdzięczają Chinom.

Źrodło: The Wrap


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)