Po prostu kocham kino :)

Miłosny trójkąt u schyłku II wojny światowej 0

Trwają zdjęcia do filmu Zgoda, poruszającej historii miłosnej, której akcja rozgrywa się w trudnych czasach u schyłku II wojny światowej. Opowieść o dwóch młodych mężczyznach (w roli jednego z nich zobaczymy Jakuba GierszałaSala samobójców, Wszystko co kocham) zakochanych w jednej dziewczynie. Dziewczynę – Annę – gra Zofia Wichłacz, która debiutowała rolą "Biedronki" w Mieście 44 Jana Komasy, zdobywając za swoją kreację Polską Nagrodę Filmową – Orzeł w kategorii "Odkrycie roku" oraz Złote Lwy za Najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród "niechętnych komunistycznej władzy". Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie… Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko…

W pozostałych rolach m.in.: Wojciech Zieliński, Danuta Stenka i Jacek Braciak. Scenariusz Zgody, autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej, otrzymał III nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Reżyserem filmu jest Maciej Sobieszczański, którego poprzedni film Performer uhonorowano w tym roku prestiżową nagrodą "Think" podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Za kamerą stanął Walentyn Wasjanowicz, wybitny ukraiński operator, autor zdjęć do nagrodzonego w Cannes filmu Plemię.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…