Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Batman: The Killing Joke z kategorią wiekową R 0

Na Comic-Conie w Nowym Jorku, producent James Tucker poinformował, że dostał zgodę od Warner Bros. Home Entertainment na stworzenie kolejnej animacji na podstawie komiksu DC – Batman: The Killing Joke z kategorią wiekową R.

Zostało to ogłoszone w trakcie panelu filmu Batman: Bad Blood. A także na koncie twitterowym samego Tuckera.

Zabójczy żart jest historią postrzelenia Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona, przez Jokera, odwiecznego wroga Batmana. Człowiek-nietoperz rusza w pościg za Jokerem i umieszcza go w więzieniu Arkham, jednak Barbara nie odzyskuje zdrowia i zostaje sparaliżowana, w efekcie czego zmuszona jest zarzucić karierę Batgirl i zostaje Oracle (Wyrocznią).

Komiks ukazuje też genezę postaci Jokera i przyczyny jego szaleństwa. Zgodnie z tą wersją, Joker był prawdopodobnie drobnym gangsterem o nieznanej tożsamości, pracującym także w pobliskim cyrku w Gotham City jako dość marny komik. Podczas akcji sabotażowej w fabryce Monarch, został razem ze swoimi wspólnikami zaskoczony przez Batmana i w czasie ucieczki wpadł do kadzi z chemikaliami w pobliskich zakładach chemicznych Axis. Wypadek ten zmienił kolor jego skóry na kredowobiały i zabarwił jego włosy na zielono, a także w wyniku porażenia nerwów wykrzywił twarz w charakterystycznym, nienaturalnym uśmiechu.


Źrodło: comingsoon.net / wikipedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…