"May the Force Be With You"

Grindhouse - zobacz 11 klipów i nowe zdjęcia! 1

Już 6 kwietnia światowa premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2007 roku – Grindhouse autorstwa Tarantino i Rodrigueza. Dziś możesz zobaczyć przedsmak tej produkcji w postaci 11 klipów i kilku nowych zdjęć.

Grindhouse to dawna nazwa kin, w których puszczano po kolei te filmy, pokazujące nieocenzurowaną seksualność i mocne wrażenia.

Quentin Tarantino na planie Grindhouse, część Death Proof 2007Quentin Tarantino na planie Grindhouse, część Death Proof 2007

Na Grindhouse składają się dwa autorskie filmy grozy. Robert Rodriguez wyreżyserował makabreskę o zombie zatytułowaną Planet Terror, a Quentin Tarantino – horror z gatunku slasher pt. Death Proof. Dwaj mistrzowie kina ponownie zwarli szyki. Tym razem stworzyli unikalne dzieło. Obydwa filmy prezentują i podsumują dotychczasowe dokonania twórców. Pomiędzy tymi dwoma filmami będą wyświetlane fałszywe trailery. Zrobili je: Eli Roth (Thanksgiving), Rob Zombie (Werewolf Women of the S.S.), Edgar Wright (Don't Scream) i Robert Rodriguez (Machete). Robert zapowiedział, że zrobi sequel Grindhouse na podstawie swojego fałszywego zwiastuna, którego urywki można zobaczyć w głównym zwiastunie do filmu. Produkcja zapowiedziana jest na rynek DVD, lecz to tylko spekulacje. Po cichu mówi się także o tym, że reszta też zrobi filmy na podstawie swoich fałszywych trailerów, z których jak mówi sam Tarantino: Najciekawiej zapowiadałby się film autorstwa Roba Zombiego.

Producenci udostępnili 11 klipów na stronie iesb.net:

W produkcję filmu oprócz Tarantino i Rodrigueza zaangażowana jest Elizabeth Avellan i Erica Steinberg. Gwiazdy tego filmu to między innymi: Naveen Andrews, Kurt Russell, Eli Roth, Bruce Willis, Quentin Tarantino, Freddy Rodr?guez, Mary Elizabeth Winstead, Danny Trejo, Alicia Rachel Marek, Tom Savini, Josh Brolin, Dean Fernando, Marley Shelton, Michael Biehn, Zoe Bell, Michelle Rodriguez, Michael Parks, Emmy Robbin, Woody Harrelson, Jeff Fahey, Rose McGowan, Lucy Lawless i Rosario Dawson.

Premiera Grindhouse zapowiedziana jest na 6 kwietnia 2007 roku. W USA ma być wyświetlany jako jeden film, zaś po za granicami Stanów Zjednoczonych film będzie rozdzielony na Death Proof i Planet Terror, których premiery będą miały miejsce w przedziale czasowym około miesiąca. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Rose McGowan w Grindhouse, część Planet Terror 2007Rose McGowan w Grindhouse, część Planet Terror 2007 Bruce Willis w Grindhouse, część Planet Terror 2007Bruce Willis w Grindhouse, część Planet Terror 2007

Quentin Tarantino w Grindhouse, część Death Proof 2007Quentin Tarantino w Grindhouse, część Death Proof 2007 Robert Rodriguez na planie Grindhouse, część Planet Terror 2007Robert Rodriguez na planie Grindhouse, część Planet Terror 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

HeRr

Ja poczekam sobie na legalnego dvd ripa w necie ;]

Trophy

Ja tam klipów nawet nie mam zamiaru oglądać. Poczekam sobie normalnie i legalnie na film. A zapowiada się bardzo ciekawie, już się nie mogę doczekać.

PS: Bardzo fajnie zdjęcia są ułożone.

Anonimowy

Klip za klipem… to po co w ogóle film oglądać?

Ronaldinho

Ja tam trochę czytałem na ten temat i to nie Kino Świat jest temu winne, tylko bracia Weinsteinowie, którzy powiedzieli coś w tym stylu: "Tylko w USA będzie Gridnhouse razem, ponieważ gdzie indziej widzowie nie zrozumieją idei tego filmu." Śmieszne. Zła wiadomość, że w Polsce najwcześniej zobaczymy którąś z części dopiero w czerwcu jak nie później.

Anonimowy

A juz chciałem pisac ze od dawna nie było nic o Grindhausie, a tu prosze nowy news :-), szkoda tylko ze polski dystrybutor nadal nie zmienił zdania odnosnie rozdzielenia tego filmu.

pietruch Anonimowy

Z tego co wiem, to nie tylko u nas film będzie puszczany oddzielnie i nie jest to decyzja polskiego dystrybutora tylko producenta Weinstein Company. Grindhouse to typ kin, znanych głównie w Ameryce, producent pomyślał że ta formuła nie sprawdzi się w innych krajach.

EDIT: Ronaldinho mnie wyprzedził :D

Proszę czekać…