Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Szklana pułapka 6 jednocześnie sequelem i prequelem 3

Wygląda na to, że 20th Century Fox nie ma w planach zostawienia w spokoju serii Szklana pułapka. Co więcej studio chce, aby kolejna część była jednocześnie sequelem i prequelem. Jak to możliwe?

Otóż akcja szóstej odsłony kultowej franczyzy miałaby się rozgrywać w większości w roku 1979, kiedy to młody John McClane rozpoczynał swoją karierę w nowojorskiej policji. Całkiem prawdopodobne, że twórcy filmu sięgną po komiks autorstwa Howarda Chaykina zatytułowany – Die Hard: Year One.

W produkcji wystąpić miałby oczywiście Bruce Willis. Byłaby to jednak rola drugoplanowa osadzona w czasach współczesnych. Rolę młodego Johna McClane’a – co wydaje się byc oczywistym – zagrałby ktoś inny. Reżyserem Szklanej pułapki 6 będzie Len Wiseman.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Redox 2015-10-15

Sorry, ale pozwólcie umrzeć w spokoju tej franczyźnie…

Quagmire 2015-10-15

Dla mnie Statham ma "to coś", ale Jason ma 48 a Bruce 60 lat, więc nie ma to żadnego sensu :) To trzeba się urodzić z tym skacowanym spojrzeniem i odpowiednio trzymaną fajką w ustach. Tatum już ostatnio się ośmieszył, bo myślał, że wystarczy podkoszulek. Żeby ten film się udał, musieliby znaleźć kogoś kto cieszy się tak wielkim szacunkiem jak Hardy, który zastąpił Gibsona. Nie kojarzę takiego aktora przed 30-tką, który dodatkowo spełniałby resztę wymagań. No i Weisman to słaby reżyser, słowo bezbarwny byłoby zbytnim komplementem.

jacks Quagmire 2015-10-15

Zawsze mogą ponownie dokleić kinola Gordon-Levittowi jak w Looper ;) Mogło by coś z tego nawet wyjść na moje oko.

Quagmire jacks 2015-10-15

Cały ten pomysł jest jednak dość głupi. W Szklanej pułapce McClane jest zwykłym policjantem który znajduje się w ekstremalnej sytuacji. To nie Sylwek który takie sytuacje nazywał wtorkiem :) W tym tkwi siła tej postaci, natomiast według prequela Nakatomi będzie jedynie powtórką jego wyczynu z lat 70-tych. Bo w kameralną skalę prequela niezbyt wierzę, będą zapewne terroryści, a nie jakieś rutynowe śledztwo.

Movieman Quagmire 2015-10-15

No właśnie. Jeśli chcą robić już ten prequel to John nie może nawalać się z bandą terrorystów chcących rozwalić Nowy Jork. To musi być jakiś – nie wiem – gang napadający na staruszki po północy w Central Parku.

jacks Quagmire 2015-10-15

Niby racja. Nie znam tego komiksu Year One, bo może jest tam już jakiś wstępny scenariusz opisany.

Movieman jacks 2015-10-15

http://diehard.wikia.com/wiki/Die_Hard:_Year_One

Dla mnie ta pierwsza brzmi lepiej, ale za to w drugiej mamy Holly :P

Quagmire Movieman 2015-10-15

Czyli pierwsza część to po prostu McClane ratujący zakładników na statku wycieczkowym. Przypominam, że Liberator z Seagalem w swoim wczesnym stadium był scenariuszem Szklanej pułapki 3. To jest naprawdę durnowaty pomysł na prequel, podtrzymuje powody które przytoczyłem.

Pierwsza połowa drugiej części brzmi trochę lepiej, bo wydaje się mieć mniejszą skalę, z kolei ma mniej ciekawą fabułę.

Movieman 2015-10-15

Plus tego wszystkiego jest taki, że Jai Courtney nie zagra młodego McClane’a (w teorii już go zagrał, ale chodzi o Johna).

Proszę czekać…