Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy bije pierwsze rekordy! 1

Tysiące fanów na świecie zastanawiają się czy pozycja Avatara, jako najbardziej dochodowego filmu w historii jest zagrożona. A wszystko za sprawą grudniowej premiery obrazu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

Mając w pamieci to jak znakomicie poradziła sobie inna wielka marka – aczkolwiek nie tak wielka jak Star Wars – Jurassic World, pytania o to czy Przebudzenie mocy da radę powalczyć z dziełem Jamesa Camerona wydają się być zasadne. Tym bardziej, że film J.J. Abramsa zdołał podbić już jedne rekord!

Po tym jak zaprezentowano zwiastun filmu rozpoczął się prawdziwy biletowy bum. Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy w pierwszy dzień sprzedały osiem razy więcej biletów aniżeli poprzednie rekordzista – Igrzyska śmierci w 2012 roku. Już teraz produkcja w samych Stanach Zjednoczonych ma na swoim koncie 6.5 miliona dolarów. Pobite zostały tym samym wszystkie IMAX-owe rekordy.

Film będzie pokazywany w 390 kinach IMAX w USA. Wyniki filmów Mroczny Rycerz powstaje, Avengers i Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia zostały pobite o ponad milion dolarów, jeśli chodzi o przedsprzedaż biletów. Warto również dodać, że w mniej niż 12 godzin zostało wyprzedanych 1000 pokazów. Na dwa miesiące przed premierą, na weekendowe pokazy w amerykańskich kinach zostało raptem 4 miliony biletów.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…