Audrey Tautou nie chciała Kodu Da Vinci 0

Audrey Tautou niemal straciła szansę wystąpienia u boku Toma Hanksa w ekranizacji powieści Dana Browna, ponieważ w czasie castingu była na wakacjach w Meksyku. Francuska aktorka nie zamierzała się ubiegać o rolę Sophie, ponieważ uważała, że jest na tę postać za młoda.

O udział Tautou zabiegał jednak sam reżyser Ron Howard, który chciał ją koniecznie zatrudnić, pomimo tego, że inne kandydatki prowadziły ostrą walkę o rolę.

- Nie odmówiłam spotkania z nim – powiedziała Tautou. – Zorganizował jeden dzień castingu, na którym chciał się spotkać ze wszystkimi. Ja w tym czasie byłam w Meksyku i uznałam, że nie warto jechać na to spotkanie, ponieważ jakoś nie widziałam się w tej roli. Sądziłam, że ta postać ma silną osobowość, tak jak ja, ale to było wszystko. Ja mam 27 lat, a Sophie uznałam za starszą.

Wyprodukowany przez Sony Pictures Kod da Vinci, w którym zobaczymy również Iana McKellena, Paula Bettany i Jeana Reno, zadebiutuje na polskich ekranach 19 maja.

Audrey Tautou w filmie Smak życia 2Audrey Tautou w filmie Smak życia 2

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ravena

Szczerze mowiąc moim zdaniem, Sophie Neveu byla tak jakby specjlanie napisana dla Sophie Marceau, ale w koncu to rezyser obsadza role, szkoda :(

Proszę czekać…