Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dobranocki, czyli niezapomniany smak dzieciństwa 4

Emisja „Dobranocki”, czy jak kto woli „Wieczorynki” została przed dwoma laty zawieszona. Kreskówki dla najmłodszych widzów opuściły kanały telewizji publicznej, które przez lata przyciągały i bawiły miliony dzieciaków. Zamiast tego powstał kanał tematyczny TVP ABC. Wiadomo jednak, ze to już nie to samo. Powrót ze szkoły, odrobienie lekcji, zabawa i wyczekiwania godziny 19:00. Pewnie wielu z nas z sentymentem wspomina te czasy, czasy których nasze dzieci tego nie doświadczą.

Strona 1 z 10

Obecnie powstało tyle programów dla dzieci, gdzie 24 godziny na dobę lecą filmy animowane, seriale dla dzieci i młodzieży oraz programy rozrywkowe i edukacyjne, że ciężko je zliczyć na palcach obu rąk. My postanowiliśmy jednak ponieść się nostalgii i przygotowaliśmy listę bajek, które wytoczyły szlak w polskiej telewizji i pomimo upływu lat cieszyły i nadal cieszą się wielką popularnością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Redox 2015-10-27

Z tego zbioru kreskówek chyba najmilej zapamiętałem bohaterów ze stajni Disneya. Z kolei z "Misia Uszatka" pamiętam tą parodię, stary internetowy klasyk: https://www.youtube.com/watch?v=ZQ5mVT9OCLY

Elizabeth_Linton 2015-10-26

"Emisja „Dobranocki”, czy jak kto woli „Wieczorynki” została przed dwoma laty zawieszona."
Jeden z głupszych pomysłów TVP, to były takie fajne i wartościowe bajki. Do dziś pamiętam jak czekałam na piątek i Muminki.

Proszę czekać…