Mamy blisko 100 kanałów polskojęzycznych w TV 0

Liczba dostępnych kanałów polskojęzycznych dobija do stu. A będzie ich jeszcze więcej, bo miejsca na nie brakuje.

Samych sportowych programów polskojęzycznych mamy już dwanaście, ponad dwadzieścia filmowych i kilka przeznaczonych dla dzieci. Branże i grupy docelowe można by wymieniać długo: osobny kanał dla ślubu, osobny dla samochodu, osobny na zakupy – wylicza Metro.

Okazuje się, że wzrost liczby polskojęzycznych kanałów nie jest wprost proporcjonalny do czasu spędzanego na ich podziwianiu. Od początku tego roku statystyczny Polak dziennie w telewizor wpatrywał się przez 4 godziny i 34 minuty. W porównaniu z rokiem ubiegłym to krócej o trzy minuty. Liczba widzów się nie zmienia – stale wynosi ok. 36 mln osób. Z tym, że nigdy nie oglądają telewizji wszyscy naraz. Rośnie za to liczba kanałów, więc by nie stracić wywalczonej oglądalności, stacje będą musiały się postarać, ale z tego wypada się tylko cieszyć.

Niektóre polskie kanały telewizycjeNiektóre polskie kanały telewizycje

Gros widzów skupia wielka telewizyjna czwórka: TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN. Na te kanały przypadła ponad 76-proc. widownia. Ale w identycznym okresie, tj. od stycznia do marca, w ubiegłym roku liczba ta wynosiła 78 proc. Znaczy to, że kanały tzw. niszowe odbierają wielkim stacjom coraz więcej widzów.

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…