Mroczne materie trafią na mały ekran

Jak podają brytyjskie media, stacja BBC przygotowuje serial na podstawie trylogii fantasy autorstwa Phillipa Pullmana, "Mroczne materie".

Producenci obiecują wierne trzymanie się książkowego pierwowzoru. Seria "Mroczne materie" składa się z trzech powieści – Zorza północna, Magiczny nóż oraz Bursztynowa luneta. Na podstawie pierwszej z nich powstał film zatytułowany Złoty kompas, którego gwiazdami byli Nicole Kidman i Daniel Craig. Obraz jednak radził sobie fatalnie w amerykańskim box office’e i nie powstały kolejne części.

Główną bohaterką filmu była Lyra Belacqua, która staje się właścicielką tytułowego Złotego Kompasu. Dzięki niemu odkrywa, że jej Świat – i wszystko poza nim – jest zagrożone przez tajny plan Pani Coulter. Z pomocą Lorda Asriela i grupy niezwykłych sprzymierzeńców gotowych stanąć po jej stronie, Lyra wyrusza w zadziwiającą podróż sławiącą przyjaźń i odwagę ponad wszystko.

Phillip Pullman, autor powieści jest zadowolony z tego, że jego praca zostanie po raz kolejny wykorzystana. Oprócz filmu powstały już słuchowiska radiowe, przedstawienia teatralne oraz komiksy. Teraz przyszła pora na serial. Będzie on kręcony w Walii.

Źrodło: The Guardian


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)