Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Mroczne materie trafią na mały ekran 1

Jak podają brytyjskie media, stacja BBC przygotowuje serial na podstawie trylogii fantasy autorstwa Phillipa Pullmana, "Mroczne materie".

Producenci obiecują wierne trzymanie się książkowego pierwowzoru. Seria "Mroczne materie" składa się z trzech powieści – Zorza północna, Magiczny nóż oraz Bursztynowa luneta. Na podstawie pierwszej z nich powstał film zatytułowany Złoty kompas, którego gwiazdami byli Nicole Kidman i Daniel Craig. Obraz jednak radził sobie fatalnie w amerykańskim box office’e i nie powstały kolejne części.

Główną bohaterką filmu była Lyra Belacqua, która staje się właścicielką tytułowego Złotego Kompasu. Dzięki niemu odkrywa, że jej Świat – i wszystko poza nim – jest zagrożone przez tajny plan Pani Coulter. Z pomocą Lorda Asriela i grupy niezwykłych sprzymierzeńców gotowych stanąć po jej stronie, Lyra wyrusza w zadziwiającą podróż sławiącą przyjaźń i odwagę ponad wszystko.

Phillip Pullman, autor powieści jest zadowolony z tego, że jego praca zostanie po raz kolejny wykorzystana. Oprócz filmu powstały już słuchowiska radiowe, przedstawienia teatralne oraz komiksy. Teraz przyszła pora na serial. Będzie on kręcony w Walii.

Źrodło: The Guardian

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…