"May the Force Be With You"

Dłuższa wersja części Grindhouse Tarantino na festiwalu w Cannes 0

Death Proof w reżyserii Quentina Tarantino to jedna z dwóch części filmu Grindhouse. Wiadomo już, że Tarantino wydłuży swoją część filmu z 87 minut do około dwóch godzin, specjalnie z myślą o festiwalu w Cannes.

Podwójny projekt Quentina Tarantino i Roberta RodriguezaGrindhouse będzie podzielony na dwie części na rynku krajów nieanglojęzycznych. Tarantino powiedział, że obecnie pracuje nad dłuższą wersją Death Proof, która będzie pokazana na festiwalu filmowym w Cannes.

Quentin Tarantino w Grindhouse, część Death Proof 2007Quentin Tarantino w Grindhouse, część Death Proof 2007

Prawdopodobnie film Tarantino trafi do konkursu głównego, gdzie będzie miał szansę walczyć o Złotą Palmę. Tarantino ma już na swoim koncie tę nagrodę, zdobył ją za film Pulp Fiction w 1994 roku. Jego filmy: Wściekłe Psy w 92' i Kill Bill 2 w 04' były wyświetlane na festiwalu poza konkursem. W 2004 roku Tarantino przewodniczył Jury konkursu.

Na festiwalu w Cannes prawdopodobnie zostanie wyświetlona druga część Grindhouse – Planet Terror w reżyserii Roberta Rodrigueza. W 2005 roku jego film Sin City – Miasto grzechu (współreżyserem jest Frank Miller, a gościnnie wystąpił w tej roli Tarantino) walczył w konkursie głównym o Złotą Palmę, lecz jej nie otrzymał.

Festiwal Filmowy w Cannes rozpocznie się 16 maja, a zakończy 27. Będzie to sześćdziesiąta edycja konkursu. Pierwszy festiwal odbył się w 1946 roku i do tej pory za wyjątkiem roku 1950 odbywa się co roku. Główna nagroda konkursu – Złota Palma, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w przemyśle filmowym.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…