Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kogo gra Lupita Nyong'o w Gwiezdnych Wojnach? 1

Nie tylko postać grana przez Andy’ego Serkisa został stworzona przy pomocy technologii motion capture. Również Lupita Nyong'o pracowała w ten sposób nad wykreowaniem swojej postaci, którą będziemy mieli okazję zobaczyć w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

Chodzi tutaj o postać Maz Kanata, której słowa mogliśmy usłyszeń w spocie telewizyjnym. Potwierdził to sam J.J. Abrams:

Tak, to jest Maz. Miałem kilka pomysłów co do jej pracy i tego co robi. Chodzi tutaj między innymi o gogle, które nosi. Jej oczy są bardzo ważnym elementem jej charakteru, zresztą sami zobaczycie. Od bardzo dawna jest piratem, żyje od tysięcy lat, a od wieku żyje w jakiejś dziurze, który przypomina jakiś zapyzialy bar, który mogliście widzieć w tym uniwersum.

Fani i dziennikarze zadają sobie pytanie odnośnie jej rasy i planety z jakiej pochodzi. J.J. Abrams jednak tego nie zdradza.

W samym filmie nie poznacie odpowiedzi na te pytania. Wiem jednak, że te informacje zostaną udostępnione poprzez inne źródła. Z początku chciałem, aby ta postać była zwykła kukłą, jednak po analizie tego jakie rzeczy będzie ona musiała wykonywać, zdecydowaliśmy się na technologię motion capture. Maz musiała czuć się i wyglądać jak inne stwory, które ją otaczają.Przez danie jej takiej mobilności i roli jaką odgrywa, stało się dla mnie jasne, że musimy użyć efektów komputerowych.

Reżyser dodał jednak, że cały występ to gra Lupity Nyong'o:

W całości gra należy do Lupity. Była z nami tutaj na planie, do tego nagrała jeszcze swoje ruchy w studiu. Mogę tylko chwalić pracę z nią.

Na temat samej pracy przy Gwiezdnych wojnach wypowiedziała się również sama zainteresowana, Lupita Nyong'o:

Najważniejszą radą jaką dostałam od niego było to, że występ przy użyciu technologii motion capture, nie różni się niczym innym jak normalna gra. Musisz zrozumieć swoją postać i to przekazać.

Na efekty pracy zdobywczyni Oscara oraz J.J. Abramsa musimy niestety jeszcze trochę poczekać. Premiera filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy 18 grudnia.

Źrodło: EW

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…