Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Paul Thomas Anderson nie wyreżyseruje Pinokia 1

W lipcu filmowy świat obiegła informacja o dosyć nie codziennym połączeniu. Paul Thomas Anderson, reżyser takich produkcji jak Aż poleje się krew, Boogie Nights czy Mistrz został scenarzystą filmu o przygodach Pinokia.

Dodatkowo mówiło się, że filmowiec może stanąć także za kamerą produkcji, za którą odpowiada Robert Downey Jr. Nic jednak z tych rzecz. Anderson nie jest już brany pod uwagę, poinformował za pośrednictwem Twittera dziennikarz The Wrap, Jeff Sneider.

Nie wiadomo jednak czy dotyczy to również samego scenariusza. Na razie nie podano informacji ani o porzuceniu prac nad tekstem, ani o ich rozpoczęciu. Oficjalnie mówiło się, że Downey Jr. i Anderson to przyjaciele, którzy chcieliby w końcu móc pracować ze sobę przy wspólnym projekcie. Było blisko przy okazji Wady ukrytej, ostatniego filmu reżysera. Niestety gwiazda Marvela musiała zrezygnować w udziału w tym filmie z w powodu zobowiązań przy Avengers: Czas Ultrona.

Przed "erą" Paula Thomasa Andersona, nad scenariuszem produkcji pracowali Michael Mitnick, Bryan Fuller i Jane Goldman. Projekt jest żywy od 2012 roku, a pierwszym który był przymierzany do stanowiska reżysera była Tim Burton. To jednak nie wypaliło, podobnie jak Ben Stiller, który również był łączony ze stołkiem reżyserskim Pinokia.


Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…