http://vimeo.com/mironkundzicz

Nowe kanały filmowe SPI od poniedziałku 0

W poniedziałek rozpoczną nadawanie dwa nowe kanały filmowe SPI Internetional – Filmbox i Nonstop Kino.

Na razie obie stacje oglądać będzie można jedynie za pośrednictwem satelity Amos. Jesienią wystartuje kanał emitujący filmy w HD, a także uruchomiona zostanie usługa video na żądanie. Do końca roku powstaną kolejne nowe programy.

Kadr z filmu Iluzjonista 2006, którego dystrybutorem jest SPIKadr z filmu Iluzjonista 2006, którego dystrybutorem jest SPI

Filmbox i Nonstop Kino wystartują w poniedziałek i będą nadawać codziennie przez 24 godziny. Oba kanały dostępne będą na satelicie Amos. Przez pierwszych kilka tygodni sygnał kanału ma być odkodowany. Docelowo zarówno Filmbox, jak i Nonstop Kino mają trafić do sieci kablowych i na platformach cyfrowych. Obecnie prowadzone są rozmowy z operatorami. SPI nie zdradza jednak żadnych szczegółów.

Filmbox ma pokazywać m.in. telewizyjne filmy akcji i komedie. – Filmbox jest kanałem dla wszystkich – tłumaczy Monika Minko, dyrektor programowa nowych kanałów. Do końca 2007 roku, dzięki platformom cyfrowym i sieciom kablowym, ma docierać do 3 mln osób.

Nonstop Kino będzie kanałem premium. Na antenie kanału oglądać będzie można hity kinowe. Według zapowiedzi, każdego miesiąca zostanie zaprezentowanych 30 filmów premierowo. Abonament za ten kanał ma kosztować 14,90 zł.

Jesienią rozpocznie nadawanie Nonstop Kino HD, nadający filmy w wysokiej rozdzielczości, oraz kanał emitujący ambitniejsze filmy skierowany do bardziej wymagającego widza. SPI pracuje jeszcze nad dwoma innymi stacjami, które mają wystartować do końca 2007 roku.

Najprawdopodobniej we wrześniu udostępniona zostanie usługa VoD (video na żądanie). Jednak dokładny termin jej wprowadzenia zależy od kwestii technologicznych.

SPI International 19 marca stał się właścicielem kanału Kino Polska. Koncern nie planuje jednak większych zmian w programie stacji. – Kino Polska nadal będzie promował polską kinematografię – zapowiada Grzegorz Molewski, prezes rady nadzorczej stacji.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…