Widzowie nie chcą parodii Watykanu 0

MTV Polska nie pokaże kontrowersyjnego serialu Popetown, który jest parodią Watykanu. Zdecydowali o tym, za pośrednictwem strony internetowej stacji, widzowie, do których należała decyzja w tej sprawie. Przeciwna emisji jest ponad połowa internautów.

Sonda pojawiła się na stronie MTV Polska w połowie marca. Kanał zapytał widzów, czy chcieliby zobaczyć Popetown na antenie MTV. Okazało się, że większość internautów sprzeciwia się nadawania przez kanał serialu.

Kadr z serialu Popetown 2005Kadr z serialu Popetown 2005

Akcja serialu Popetown rozgrywa się w tytułowym miasteczku Popetown, będącym parodią Watykanu. Papieżem jest kilkuletni rozwydrzony chłopiec, a jego opiekunem ojciec Nicholas.

– Sądząc po tym, jakie kontrowersje wywołało samo umieszczenie na stronie ankiety, dotyczącej „Popetown”, z pewną ulgą przyjęliśmy decyzję naszych widzów. Gdyby okazało się, że chcą zobaczyć serial w MTV Polska, mielibyśmy ciężki orzech do zgryzienia – komentuje wyniki sondy Monika Chojnacka, szef kanałów muzycznych w MTV Networks Polska.

Przykład Popetown pokazuje, że nie wszystkie programy kontrowersyjne przyciągają widzów. – Być może wobec powszechnych we współczesnym świecie procesów sekularyzacji i laicyzacji istnieją obszary, które nie podlegają tym tendencjom – tłumaczy nam socjolog Stanisław Mocek.

Zdaniem Mocka są produkcje, które nie podlegają ośmieszaniu, obrażaniu, parodiowaniu i karykaturalnym wizerunkom symboli i postaci religijnych. – Może więc w kulturze masowej są także sfery sacrum, zarezerwowane dla czci, powagi i refleksji – uważa.

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…