Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Czy Afroamerykanin będzie reżyserem Czarnej Pantery? 1

Nowy film produkcji Marvela. Ryan Coogler wyjaśnia, dlaczego według niego istotnym jest, by film Black Panther był reżyserowany przez Afroamerykanina.

Marvel Studios niedawno zaczęło pracę nad zekranizowaniem kolejnej komiksowej publikacji Black Panther. Główną rolę w najnowszym filmie wytwórni zagra Chadwick Boseman. W zeszłym miesiącu pojawiła się pogłoska o zatrudnieniu do pracy nad filmem Ryana Cooglera, choć wcześniej studio rozważało oddanie go pod opiekę Avie DuVernay.

Ze względu na to, że oboje reżyserów są Afroamerykanami, wraz z tą informacją powstała opinia, że zatrudnienie ciemnoskórego filmowca jest istotne dla wytwórni. Coogler nie skomentował jeszcze wiadomości na temat swojego angażu w produkcji. W rozmowie ze „Screen Rant” przyznał natomiast, że praca czarnoskórego reżysera może być ważna przy realizacji Czarnej Pantery, ponieważ może on przekazać historię opowiadaną w filmie bardziej prawdziwie.

W ostatnim czasie Joe Robert Cole zawarł kontrakt na napisanie scenariusza do Black Panther. Dopóki nie zostanie on skończony, Marvel Studios nie będzie szukało nikogo na posadę, na temat której pojawiły się różne komentarze.

Black Panther do kin wejdzie 18 lutego 2018

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Quagmire 2015-11-28

Najbardziej podobała mi się wypowiedź Anthony’ego Mackie, czyli marvelowego Falcona na ten temat: "nie szukaliśmy konia, aby wyreżyserował Seabiscuita" :)

Animek84 2015-11-25

Przy okazji powinni być sami czarni aktorzy, plus wszystko na czarno nawet chmury.

Proszę czekać…