Co tam słychać, panie Jones? George Lucas zapowiada nową grę! 0

George Lucas nadal wstrzymuje rozpoczęcie zdjęć do czwartej części przygód Indiany Jonesa, ale jednocześnie ogłasza, że pod jego osobistym nadzorem trwają prace nad nową grą przeznaczoną na konsole Xbox 360 i Playstation 3. Indiana Jones 2007 (tytuł roboczy) ma zmiażdzyć serię Tomb Raider!

Temat filmu Indiana Jones4 jak narazie wisi w próżni. Niby jest scenariusz, niby jest George Lucas, niby jest Steven Spielberg, a nawet Harrison Ford widnieje w obsadzie. Ale co z tego skoro zdjęcia jakoś nie mogą ruszyć? Tymczasem sam Lucas nadzoruje prace nad grą o roboczym tytule Indiana Jones 2007 przeznaczoną na konsole Xbox 360 orazx Playstation 3 . Na trwających właśnie targach E3 ujawniono sporą porcję szczegółów dotyczących tego projektu. Wiadomo, że akcja gry toczy się w 1939 roku, a Indiana Jones przemierzy dzielnicę Chinatown w San Francisco, by wyruszyć w podróż za biblijnymi artefaktami po całym świecie. Chcecie wiedzieć więcej?

Dla potrzeb gry stworzono dwie zupełnie nowe technologie. Pierwsza to NaturalMotion, która odpowiada za realistyczne i nieprzewidywalne zachowanie się komputerowych bohaterów niezależnych (NPC). Postacie będą reagować na szereg bodźców ze środowiska gry, które wpływać będą na ich zachowanie. Dzięki tej technologii (którą producent ma nadzieję sprzedawać innym firmom tworzącym gry komputerowe i konsolowe) nie będzie można przewidzieć kolejnego zachowania się postaci kierowanych przez procesor.

Kolejnym novum jest Digital Molecular Matter, czyli technologia odpowiedzialna za interaktywne środowisko gry. System stworzony przez zewnętrzną firmę Pixelux Ent. ma przebić ofertę silniki emulującego fizykę naszego świata – Havoka . Jak widać możliwości projektu Indiana Jones 2007 są olbrzymie.

Nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu gra będzie nawiązywać do filmu (i czy w ogóle), ale wszystkie znaki wskazują na to, że producentowi wreszcie uda się stworzyć godnego rywala dla serii Tomb Raider (chociaż wcześniejsze próby złe nie były to nie osiągnęły jednak na tyle wielkiego sukcesu komercyjnego i moralnego, aby można było mówić o sukcesie w tym temacie)!

Harrison Ford jako Indiana JonesHarrison Ford jako Indiana Jones

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem rozrywkowym o grach i filmach www.gameTRANCE.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…