Po prostu kocham kino :)

KONKURS: CAMERIMAGE WINNERS’ SHOW [zakończony] 0

W dniach 28 – 29 listopada Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXIII edycji Festiwalu. Gwarantujemy wizualne uniesienia i satysfakcję z obcowania z najciekawszymi filmami z całego świata.

W konkursie zwycięzcami zostali: Goosik oraz apteacher – gratulujemy!

Program Camerimage Winners’ Show 2015

Sobota 28 listopada

POKAZY SPECJALNE PRZEDPREMIEROWE

  • Brooklyn – premiera w Polsce 19 lutego 2016 – Imperial – Cinepix – 105 min. – Irlandia, Kanada, Wielka Brytania – godz. 16:00 (sala B)
  • 33 – premiera w Polsce 26 lutego 2016 – Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.- 126 min. – USA, Chile – godz. 16:20 (sala D)

KONKURS ETIUD STUDENCKIE

  • „Ameryka” oraz „To, czego chce” – godz. 14:50 (wstęp wolny – sala B)

Niedziela 29 listopada

KONKURS GŁÓWNY

  • Brązowa ŻabaSyn Szawła – premiera w Polsce 22 stycznia 2016 – Gutek Film – 107 min. – Węgry – godz. 12:00 (sala D)
  • Złota ŻabaCarol – premiera w Polsce 4 marca 2016 –Vue Movie Distribution – 115 min. – Anglia, USA – godz. 15:30 (sala B)

POKAZY SPECJALNE PRZEDPREMIEROWE

  • Pokój – premiera w Polsce 5 lutego 2016 – 118 min. – Irlandia – godz. 20:15 (sala B)

O Festiwalu:
Camerimage to festiwal o międzynarodowej renomie, który jest dedykowany autorom zdjęć filmowych, czyli prawdziwym kreatorom filmowej magii, którzy są bardzo często pomijani przez kulturę masową. Podczas XXIII edycji Camerimage, która odbywa się w Bydgoszczy w dniach 15 – 22 listopada, festiwal przyznał szereg wyróżnień twórcom, których wkład w wizualny rozwój sztuki filmowej jest nie do ocenienia. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych.

CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

Część konkursowa CAMERIMAGE została podzielona na kilka sekcji (Poza Głównym Konkursem Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Filmów 3D, Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów), w których o najwyższe festiwalowe laury walczą zarówno mistrzowie, jak i twórcy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem. Widzowie Kina Atlantic otrzymają jedyną w swoim rodzaju sposobność, by zaledwie kilka dni po zakończeniu festiwalu obejrzeć zwycięskie filmy tegorocznej edycji; obrazy intrygujące, wciągające, niezwykle wyraziste pod względem strony wizualnej, które w wielu przypadkach nigdy nie trafiają do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce. Niejednokrotnie są to wyjątkowe pokazy przedpremierowe, co stanowi ogromną gratkę dla kinomanów.

KONKURS

Z okazji tego wydarzenia mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania podwójne zaproszenie na każdy z filmów z programu Camerimage Winners’ Show 2015 w Kinie Atlantic. Do wyboru: Sobota (28.11): Brooklyn, 33 // Niedziela (29.11): Syn Szawła, Carol, Pokój

ZADANIE KONKURSOWE

1. Napisz opinię na stronie chociaż jednego filmu w naszym portalu i w zgłoszeniu podaj jego tytuł. (Na stronie filmu, na dole strony należy użyć opcji "Dodaj temat" lub odpowiedzieć na którąś z już opublikowanych opinii.)

2. Oceń chociaż jeden film w naszym portalu i w zgłoszeniu podaj jego tytuł. (Na stronie filmu należy przyznać odpowiednią wg preferencji ilość gwiazdek od 1 do 10).

*Zadanie 1. i 2. można wykonać oceniając i komentując jeden film.

REGULAMIN KONKURSU
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu.
1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:
- tytuł filmu z dodaną opinią,
- tytuł ocenionego filmu,
- login na FDb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)
- imię i nazwisko oraz wybrany film
- w tytule maila proszę wpisać: CAMERIMAGE

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
4. Na odpowiedzi czekamy do 27.12.2015 do godz. 10:00. Osoby, które prześlą najciekawsze odpowiedzi oraz spełnią wszystkie punkty regulaminu otrzymają nagrody.
5. Wyniki podamy 27.12.2015 do godziny 18:00 na stronie głównej FDb.pl, laureaci zostaną poinformowani drogą mailową.
6. Nagrody będą do odbioru w dniu seansu w Kinie Atlantic.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…