Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Film o Tupacku ma szansę powstać 0

Film o przedwcześnie zmarłym raperze będzie zrealizowany? Jeśli producenci i wytwórnia zaczną zdjęcia jeszcze w tym roku, będziemy mieli szansę obejrzeć film biograficzny o Tupacu Shakurze.

Filmy o życiu sławnych muzyków nie są niczym nowym w Hollywood. Przez ostatnie kilka lat mieliśmy okazję zobaczyć takie filmy jak Ray, Spacer po linie, czy Niczego nie żałuję – Edith Piaf, który zdobył Oscara i zarobił miliony dolarów na całym świecie. Po tegorocznym sukcesie Straight Outta Compton – filmie dotyczącym grupy NWA, która zrewolucjonizowała kulturę hip-hopu, nadszedł czas na kolejną produkcję.

Biograficzny film o życiu, karierze i śmierci Tupaca Shakura zrealizowany ma być przez wytwórnię Morgan Creek Productions. Kierownictwo nad nim objąć ma reżyser teledysków Benny Boom. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy produkcja się rozpocznie. Jeżeli film nie zacznie być realizowany do końca tego roku prawa do utworów 2paca wrócą do jego matki – Afeni Shakur.

Sprawa dotycząca ekranizacji biografii rapera ruszyła dopiero teraz. Producenci Randall Emmett i George Furla w październiku pozwali Morgan Creek o 10 mln dolarów zadośćuczynienia za naruszenie umowy. Wytwórnia, aby otrzymać potrzebne do filmu prawa do muzyki Tupaca od Afeni Shakur, także wniosła wniosek do sądu.

Po sukcesie Straight Outta Compton coraz więcej wytwórni filmowych zainteresowanych jest znalezieniem muzyków do zrealizowania biografii w klimacie rapu czy hip-hopu. Snoop Dogg wraz z Dogg Pound zaintrygowani są pomysłem przedstawienia własnej historii, jednak nie jest to oficjalnie potwierdzone. Studio Fox Searchlight Pictures w 2009 roku wyprodukowało film Notourius, w którym Anthony Mackie zagrał właśnie Tupaca Shakura.

Film biograficzny Tupaca Shakura nie ma jeszcze konkretnej daty wydania.

Źrodło: ScreenRant, THR

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…