Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Wilkołak w nowej odsłonie. Premiera w 2018 roku! 0

Uniwersał Studios planuje odświeżyć jeden ze swoich klasycznych filmów grozy. Wilkołak w reżyserii George'a Waggnera powstał w 1941 roku i okazał się wielkim krokiem dla horroru likantropijnego. Obraz doczekał się dwóch sequeli. Jak zapowiada wytwórnia, projekt w kinach ukazać ma się 30 marca 2018 roku.

Z pewnością nie jest to pierwsza próba odnowienia filmu Universal Monsters. W lutym 2010 roku na ekrany wszedł inny Wilkołak, jednak odwołujący się do horroru Waggnera. Rolę tytułową grał w nim Benicio Del Toro. Kolejne remaki czy rebooty to na przykład Dracula: Historia nieznana, czy Van Helsing Stephena Sommersa.

Scena z oryginalnego filmu Wilkołak z 1941 rokuScena z oryginalnego filmu Wilkołak z 1941 roku

Wiadomo, że scenariusz do filmu napisać ma Aaron Guzikowski, który opracuje także skrypt do następnego już do sequela Piątku trzynastego. Plotki mówią, że Tom Cruise ma zostać zaangażowany w produkcję filmu. Według Bloody-Disgusting.com aktor obsadzony mógłby być w roli profesora Abrahama Van Helsinga, a film połączyłby wówczas kultowy obraz stworzony przez Waggnera z którymś z innych filmów grozy Universal Studios.

Wikołak Waggnera z 1941 roku opowiada o Larrym Talbocie, mężczyźnie pogryzionym przez tytułowego potwora, który po tym zdarzeniu zaczyna się w niego przeistaczać. Główną rolę odegrał Lon Chaney Jr., czyli ikona horroru.

Premiera filmu planowana jest na 30 marca 2018 roku.

Źrodło: Bloody-Disgusting.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…