Lana Del Rey chciała nagrać piosenkę do Bonda

Lana Del Rey, znana wszystkim amerykańska wokalistka indierockowa, była gotowa, by nagrać utwór do najnowszej części agenta 007. Niestety nikt jej tego nie zaproponował.

Zamiast Lany, w najnowszej części Bonda – James Bond: Spectre usłyszymy Sama Smitha w smutnej piosence „Writting’s On The Wall”. Według Del Rey czegoś brakuje w tym utworze, i ze przynajmniej dwa z utworów jej najnowszego albumu Honeymood, „Swan Song” i „24”, mogłyby dorównać sukcesowi „Goldfinger”, który wykonywała Shirley Bassey, albo „Skyfall”, za który Adele otrzymała w 2013 roku Oscara, nagrodę Grammy oraz Złote Globy.

Lana Del Rey mówi:

Z chęcią bym to zrobiła, gdyby ktoś mnie o to poprosił (…) Kocham każdy utwór stworzony do Bonda, który mogliśmy usłyszeć na przełomie tych wszystkich lat, co więcej, uwielbiam ogólne ścieżki dźwiękowe.

W październiku Sam Smith po raz pierwszy wykonał utwór „Writting’s On The Wall” i w Wielkiej Brytanii od razu stał się numerem jeden. W rozmowie z Los Angeles Times powiedział, że piosenka spotkała się z krytyką fanów, ponieważ według nich jest zbyt "wrażliwa" dla Bonda, jednak zrobił coś, co w jego odczuciu „Writting’s On The Wall” jest jak zapis z pamiętnika bohatera serii.

Źrodło: billboard.com


Klaudia Więciorek
Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)