http://vimeo.com/mironkundzicz

Lucas o Indiana Jones 4 1

Producent czwartej części przygód Indiany Jonesa, George Lucas wypowiedział się na temat tej bardzo wyczekiwanej produkcji.

Wiadomo, że reżyserem będzie ponownie Steven Spielberg (Zaginiony świat: Jurassic Park), a w główną postać wcieli się Harrison Ford (Pracująca dziewczyna). Partnerować mu będzie Cate Blanchett (Utalentowany pan Ripley).

Steven Spielberg, Harrison Ford i George LucasSteven Spielberg, Harrison Ford i George Lucas

Lucas powiedział, że zdjęcia mają się rozpocząć w Los Angeles w czerwcu. Następnie ekipa ma się przenosić do kilku miejsc na całym świecie, jednak nie chciał zdradzić, co to będą za miejsca. Wyjawił tylko, że jedno będzie nad wodospadem.

Twórca Gwiezdnych wojen mówi, że wiek Forda (64 lata), nie będzie problemem. Harrison nie biegał w żadnej części Indiany Jonesa. Jeździł na koniu, motorze, czy prowadził samochód. Przygody w czwartej części, będą dostosowane do jego wieku. Pościgi w nowej części będą bardziej trzymały w napięciu i nie będą takie szybkie. Coś jak tocząca się kula w pierwszej części. To nie było tak, że Harrison biegła tam tak szybko, takie wrażenie wywoływała ta tocząca się na niego kula. No i mogę jeszcze powiedzieć, że Indiana Jones na pewno zostanie pobity, co jest swojego rodzaju tradycją.

Lucas, który właśnie pracuje nad pełnym akcji serialem, osadzony w świecie Gwiezdnych wojen, mówi, że w Indiana Joes 4, dalej będzie bardzo dużo akcji. Mówił też, że oficjalny tytuł będzie trzymany w tajemnicy, aż do ukazania się pierwszego trailera, który ma mieć swoją premierę w Święto Dziękczynienia.

Sean Connery (Morderstwo w Orient Ekspresie) nie podpisał jeszcze kontraktu na zagranie ojca Indiany, Dr Henry'ego Jonesa, ale Lucas powiedział, że ciągle nad tym pracujemy.

Wspomniał też, że to nie był jego pomysł, aby obsadzić w filmie Cate Blanchett. Chciał tego, mój reżyser, a ja zawsze spełniam jego zachcianki. Poparłem go, ponieważ uważam, że to świetna aktorka. Kiedy ją spotkałem na rozdani Oscarów, krzyknąłem do niej: Hej! Teraz pracujesz dla mnie!.

George Lucas urodził się w Kalifornii. To on wymyślił Gwiezdne wojny i jest to jego najsłynniejsze dzieło. Nie można jednak zapomnieć, że nakręcił też dwa skromniejsze, ale równie dobre filmy, THX 1138 i Amerykańskie graffiti. Był dwukrotnie nominowany do Oscara i Złotego Globu. Poza tym zdobył Saturn Award i Evening Standard British Film Award za Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…