Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: 100 milionów dolarów Gwiezdnych wojen w pierwszy dzień! 2

Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy zarabia. I to zarabia bardzo dużo, w bardzo szybkim tempie. Własnie został pobity rekord pierwszego dnia, który do tej pory należał do filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II.

Dotychczas rekord pierwszego dnia wynosił 91 milionów. Wraz z premierą siódmej części gwiezdnej sagi przeszedł on do historii. Wraz z nocnymi pokazami z czwartku na piątek (57 milionów dolarów), szacuje się, że produkcja będzie miała na swoim koncie ponad 120 milionów dolarów!

To jest już pewne, że po weekendzie będziemy mieli zmianę lidera na stanowisku filmu z najlepszym otwarciem w historii. Jurassic World, który zachwycił swoimi 208,8 milionami dolarów za kilkadziesiąt godzin zostanie zrzucony na drugie miejsce box office’owego zestawienia. Disney szacuje, że Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy 225 milionów dolarów. Niektórzy uważają jednak, że wytwórnia jest bardzo zachowawcza a kwota może osiągnąć nawet 250 milionów.

Produkcja zarabia również wielkie pieniądze za granicami Stanów Zjednoczonych. Do tej pory film ma na swoim koncie 73 miliony dolarów, bijąc przy tym wiele rekordów w różnych zakątkach świata. A dopiero początek. Moc pieniądza z pewnością jest z tym filmem.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox 2015-12-19

Jest warty ceny każdego wydanego biletu. Poza tym u mnie na jednym seansie na pewno się nie skończy.

Proszę czekać…