Fincher i Theron będą tworzyć dla Netfliksa

David Fincher już niebawem zajmie się tworzeniem kolejnego serialu dla platformy Netflix. Pomagać mu będzie hollywoodzka gwiazda, Charlize Theron.

Duet wyprodukuje serial na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Johna Douglasa i Marka Olshakera, która nosi tytuł "Motywy zbrodni. Metody działania agenta specjalnego FBI". Produkcja natomiast została zatytułowana "Mindhunter".

Oto jak brzmi opis powieści:

Douglas w swojej pracy w FBI kierował się następującą zasadą: jeśli zrozumie się motyw, można rozwikłać tajemnicę zbrodni. Wychodził z założenia, że każda zbrodnia ma motyw. Jego zaś zadaniem było wykrycie, co działo się w umyśle przestępców, którzy je popełniali, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego? Dzięki niej mógł z kolei odpowiedzieć na pytanie: kto? Dlatego też w książce tej znajdziemy pogłębione analizy rozwoju zbrodniczego umysłu. Wprowadzani jesteśmy w ciemne zakamarki umysłów podpalaczy, trucicieli, terrorystów, porywaczy, gwałcicieli i różnego rodzaju morderców. Poznajemy zarazem techniki profilowania psychologicznego przestępców, pomagające w szybszym ich schwytaniu.

Na razie nie jest znana data premiery serialu. Dla samego Finchera będzie to natomiast powrót do Netfliksa. Uznany reżyser pracował przy House of Cards.

Źrodło: uproxx.com/kiw.com.pl


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)