Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalnie: Nolan opowie o Operacji Dynamo 5

Można nie lubić twórczości Christophera Nolana, jednak na jego kolejne filmy czeka większość filmowego świata. Każda nowina dotycząca nowego projektu reżysera Mrocznego Rycerza jest wyczekiwana z niecierpliwością. I właśnie takowa się pojawiła.

Nowy film Nolana na ekranach kin ma pojawić się latem 2017 roku. Według Quentina Tarantino jest szansa na to, że zostanie on nakręcony na taśmie 70mm (czyli takiej samej jak jego najnowsza produkcja, Nienawistna ósemka). Najświeższa plotka dotyczy jednak samej historii, która ma zostać sfilmowana przez Christophera Nolana.

Według medialnych doniesień reżyser Insterstellar zajmie się tym razem wojennym widowiskiem, a jego głównym tematem będzie tak zwana Operacja Dynamo, czyli akcja mająca na celu ewakuowanie Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz alianckich sojuszników z Francji, gdzie zostali oni odcięci przez Niemców.

Nieoficjalnie mówi się, że Nolan wraz ze swoim bratem odwiedzili Dunkierkę, gdzie szukali odpowiednich lokacji do filmowania. Kolejna plotka mówi, że zdjęcia do filmu mają ruszyć już w czerwcu tego roku. Jak na razie te informacje nie zostały potwierdzone.

Z pewnością byłaby to ciekawa nowina, a zmiana klimatów sci-fi na wojenne okopy mogłaby być dla Nolana ciekawym doświadczeniem. Jak myślicie, poradzi on sobie z taką tematyką?

AKTUALIZACJA:

Potwierdziły się informacje, które mówiły o kolejnym projekcie Nolana. Reżyser zmienia filmowe klimaty ! Premiera filmu, który będzie nosił tytuł DUNKIRK będzie miała miejsce 21 lipca 2017 roku.

W rolach głównych mają wystąpić mniej znani aktorzy. Co innego role drugoplanowe. Podobno swój udział w filmie negocjują już Tom Hardy, Mark Rylance i Kenneth Branagh. Zdjęcia maja wystartować w maju. Scenariusz napisze sam Christopher Nolan.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Quagmire

Przyda mu się taka odmiana, jego sześć ostatnich filmów poruszało się w kręgu fantastyki.

Bluejohn_26

Nie widzę podstaw do obaw. Nolan przeszłości kręcił już filmy w innych gatunkach niż sci-fi, więc z wojennym również sobie poradzi. Myślę, że taka odmiana może mu nawet wyjść na dobre.

Redox

To by mogło być ciekawe, chociaż jakoś podświadomie jestem pewien, że przygotowuje film z pogranicza sci-fi i zetrze zły smak (co niektórym) pozostawiony przez "Interstellar".

Proszę czekać…