http://vimeo.com/mironkundzicz

The Doubtful Guest na dużym ekranie 0

Walden Media, Fox 2000 i the Jim Henson Co. zajmą się produkcją adaptacji książki z 1957 roku, The Doubtful Guest.

Autorem powieści jest pisarz i ilustrator, Edward Gorey. Studia zapowiadają, że będzie to film z aktorami.

Kadr z książki The Doubtful GuestKadr z książki The Doubtful Guest

Prace Goreya, są znane ze swojego mrocznego, makabrycznego i Wiktoriańskiego stylu. Były inspiracją dla wielu pokoleń twórców, między innymi reżysera Tima Burtona (Gnijąca panna młoda Tima Burtona). Co ciekawe, będzie to pierwsza próba przeniesienia jakiejkolwiek pracy Goreya na ekran.

Fabuła The Doubtful Guest skupia się na przygodach zwariowanej rodzinki, których życie wywraca się do góry nogami, kiedy zjawi się w ich domu, tajemniczy i szkodliwy nieproszony gość, przynosząc im kłopoty i siejąc zniszczenie.

Jim Henson's Creature Shop pracuje właśnie nad stworzeniem postaci gościa. Starają się być jak najbardziej wierni wizji Goreya, ale chcą mu dać od siebie trochę ekspresji.

Brad Peyton zajmie się reżyserią, a scenariusz napisze Matthew Huffman (Me and My Monster).

Brad Peyton pochodzi z Kanady. Ma na swoim koncie pięć filmów krótkometrażowych: Ted, Full, Beyond the Fields, Evelyn: The Cutest Evil Dead Girl i A Tale of Bad Luck. W tym roku ma mieć premierę jego debiut pełnometrażowy, komedia romantyczna, Billy Grimm. Był nominowany do nagrody Genie za, Evelyn: The Cutest Evil Dead Girl.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…