Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zostaną wydane pierwsze filmy na Ultra HD Blu-Ray 2

Fanatycy idealnego obrazu i dźwięku wreszcie otrzymają to na co czekali od dawna. Warner. Bros zapowiedział wydanie pierwszych filmów na Ultra HD Blu-Ray.

Na razie lista tytułów nie jest zbyt długa. Na początku tego roku, w sprzedaży pojawia się Mad Max: Na drodze gniewu, San Andreas, LEGO Przygoda oraz Piotruś. Wyprawa do Nibylandii. Do końca roku, na rynku filmów w technologii 4K ma być już 35. Wśród tytułów są między innymi Pacific Rim i Człowiek ze stali.

Na tym nie koniec. Inne wytwórnie również zapowiedziały wsparcie dla technologii 4K i wydawania swoich filmów na Ultra HD Blu-Ray. W 2016 roku do Warnera dołączą także Fox oraz Sony Pictures.

Filmy na płytach Ultra HD Blu-Ray dostarczą widzom całkiem nowych doświadczeń filmowych. Będzie to rozdzielczość 4K, HDR, szeroką paletę kolorów oraz dźwięk w najnowszej technologii.

Źrodło: bluray.com.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 19

Avatar square 200x200
Grzegorz Derebecki 2016-01-06

Ja myśle, że przyszłość leży w streamingu to prawdziwa rewolucja. Z płytami jest ten problem, że jak chce obejrzeć to muszę te płytę fizycznie włożyć do jakiegoś odtwarzacza. Dodatkowo płyty się rysują :) Czekam z niecierpliwością aż np iTunes czy inna firma umożliwi kupowanie filmów z możliwością streamowania.

Gracjan Mikitin Grzegorz_Derebecki 2016-01-06

@Grzegorz_Derebecki i cały urok właśnie w tym. Streaming zły, nośnik fizyczny dobry! :P Nie masz dobrego Internetu i co? I lipa, filmu nie obejrzysz w HD :)

Grzegorz Derebecki Movieman 2016-01-06

@Movieman no jasne ale takich ludzi jest coraz mniej ja na wsi mam 16mbps i netflix/hulu dzisla super :)

Arkadiusz Turek Grzegorz_Derebecki 2016-01-06

@Grzegorz_Derebecki Ja pamiętam, że już kilka ładnych lat temu stoczyliśmy dyskusję (ja i Ty, Grześ) na temat streamingu właśnie i nie zauważyłem żadnej poprawy w tej materii, nadal nośnik to nośnik, oglądam kiedy chcę z maksymalną możliwą jakością bez przycięć i innych niespodzianek. A sama kolekcja (już 5k filmów na nośnikach właśnie) wygląda jak piękna biblioteka. Tyle, że fakt: trzeba mieć miejsce ;)

Gracjan Mikitin miodzik 2016-01-06

@miodzik Wg mnie dla chcącego nic trudnego. Można przecież jedną ścianę w pokoju przeznaczyć na filmową biblioteczkę. Dla prawdziwego fana kina, a przy tym kolekcjonera nie będzie to nie wiadomo jaka misja niemożliwa.

Fizyczny nośnik > oferta streamingowa. Zawsze i na zawsze :)

Arkadiusz Turek Movieman 2016-01-06

@Movieman Tylko pamiętaj, że na jedną przeciętną ścianę wchodzi jakieś 2 max 3k filmów – wiem, co mówię. Na swoje 5k nosników musiałem przeznaczyć więcej niż ścianę ;) Ale ile w tym frajdy to żaden streamer nigdy nie doświadczy ;)

Grzegorz Derebecki miodzik 2016-01-06

@miodzik Może jakieś zdjęcie udostępnisz? Wracają do streamingu to właśnie nie jest tak, że ogladasz kiedy chcesz bo jak np gdzies wyjedziesz to mimo wszystko mając dostęp do internetu cała twoja kolekcja filmowa jedzie z tobą a swojej na nośnikach całej ie zabierzesz. Rynek muzyczny już ta metamorfoza dotkneła teraz czas na branżę filmową :)

Gracjan Mikitin Grzegorz_Derebecki 2016-01-06

@Grzegorz_Derebecki a jak twoja cała rodzina nie ma dostępu do internetu? no i nie oszukujmy się – te internety w hotelach/motelach/hostelach itd to jakiś śmiech na sali. facebook ledwo telepie, a o youtube można zapomnieć :)

Grzegorz Derebecki Movieman 2016-01-06

@Movieman Internet w dziejszych czasach jest prawie wszędzie. Jestem u rodziny – mam internet a jak nie mam to jeszcze zawsze mam w telefonie i mogę sobie zawsze coś obejrzeć :) Pomyśl sobie jedziesz np do pracy busem i ogladasz np nowy odcinek swojego serialu ciekawe jak to zrobisz z twoją kolekcją płytek :)

Ja całą swoją kolekcję dvd zgrałem na dysk i tylko tak ogladam – nie wyobrażam sobie latania po płytki bo dziecko chce oberzeć tą bajkę a nie inną :)

Gracjan Mikitin Grzegorz_Derebecki 2016-01-06

@Grzegorz_Derebecki nie wyobrażam sobie oglądania filmu czy serialu na telefonie czy tablecie. Próbowałem raz i nigdy więcej.

Faktycznie, bo włożenie płyty do odtwarzacza zajmuje tyle czasu co wynalezienie lekarstwa na raka :) Ale dobra, niech bedzie. Fizyczne nośniki mają swoje plusy, mają również platformy streamingowe (sam posiadam HBO Go, teraz testuję tego Netfliksa). Ja jestem jednak zwolennikiem tego pierwszego.

Redox Movieman 2016-01-07

@Movieman Ja wyznaję podobną teorię co do składowania fizycznych płyt z filmami czy serialami.Wyjątek stanowią ulubione filmy, które fajnie mieć na DVD lub Blu-Ray, po które lubię sięgać wielokrotnie.

Quagmire 2016-01-06

Blu-Ray nie podbiło rynku w prognozowanym stopniu (miało przecież wymordować DVD!), na co złożyło się kilka czynników, choćby cena, brak poczucia wielkiej rewolucji tak jak przy VHS vs DVD, wyparcie fizycznych nośników, czy mała popularność Blu-Ray Romów. Tutaj tym bardziej nie wróżę sukcesu, chyba skończą jako gratka dla pasjonatów.

Camizi Quagmire 2016-01-06

@Quagmire I tak dziw, że kupowanie filmów na fizycznych nośnikach jeszcze nie odchodzi do lamusa.

Gracjan Mikitin Camizi 2016-01-06

@Camizi kupowanie filmów na fizycznych nośnikach jest wspaniałe. Na pohybel wszystkim filmom i grom w wersjach elektronicznych.

Rob Movieman 2016-01-06

@Movieman "kupowanie filmów na fizycznych nośnikach jest wspaniałe" też tak uważam jeśli masz miejsce gdzie je trzymać. Ale co do gier, to wg mnie lepiej cześć mieć na kontach, typu steam itp.

Gracjan Mikitin Animek84 2016-01-06

@Animek84 jedna zaleta gier na steamie jest taka, że… nie nie ma żadnych. No dobra, możliwość patchowania gier jest ok, bo często wypuszcane gry są po prostu zabugowane, pełne błędów i wtedy do aktualizacji się to przydaje.

Rob Movieman 2016-01-06

@Movieman Żyjemy w takich "smutnych" czasach ze żeby pograć legalnie musisz mieć z kilka kont do gier. Ewentualnie zawsze zostaje granie w Pasjansa do niego nie trzeba mieć stema :)

Camizi Movieman 2016-01-06

@Movieman 1. Ekspresowy zakup produktu. 2. Świetne promocje, o jakich w wersjach pudełkowych mógłbym tylko pomarzyć. 3. Masa ciekawych gier, które nie miały nawet szans na wydanie pudełkowe.
Ale każdy kij ma dwa końce – cyfrowa dystrybucja to też brak możliwości odsprzedania/pożyczenia produktu i obsrywanie graczy licznymi dlc.

W każdym razie gry pokazały, że ludzie, którym zależy na pudełku na półce, to tylko niewielka część całości kupujących. Czy ci się to podoba, czy nie. Nie sądzę, by z filmami było inaczej.

Piotr Biernacki Camizi 2016-01-07

@Camizi Dokładnie tak jest, jak piszesz. Mało kto już chce zawalać sobie półki rzeczami, które tylko kurz zbierają.

Proszę czekać…