Oficjalnie: Netflix dostępny w Polsce! [aktualizacja]

To nie są żarty! Strona Netfliksa działa w naszym kraju i można korzystać z usług amerykańskiej platformy.

AKTUALIZACJA

Pojawiła się aplikacja Netfliksa na Play Station 4.

Po kilku minutach korzystania można stwierdzić, że… działa wyśmienicie. Nie chce skłamać, ale wydaje mi się, że chodzi nawet szybciej niż strona internetowa. Obraz wyświetlanych produkcji jest bardzo dobra, jakość dźwięku również. Korzystanie z aplikacji intuicyjne. Naprawdę posiadacze PS4 powinni się w nią zaopatrzyć.


Gigant streamingowy wchodzi na polski rynek. Zostało to ogłoszone w Las Vegas, gdzie trwają targi CES. Tak, więc możemy oficjalnie napisać – korzystajcie ze strony NETFLIX.PL.

Jeśli chodzi o cennik. Podstawowy abonament kosztuje 7,99 euro, z kolei najdroższy 11,99 euro. Aby móc rozpocząć subskrypcję Netfliksa należy podpiąć pod konto swoją kartę kredytową. Warto również dodać, że dla nowych klientów, pierwszy miesiąc testowy jest darmowy. Do korzystania z niego również koniecznie jest podpięcie karty.

Tak więc od dzisiaj takie produkcje jak Daredevil czy Jessica Jones, można oglądać legalnie w naszym kraju. Do wyboru są nie tylko napisy w naszym ojczystym języku, ale również lektor.

Z obsługą platformy Netflix skontaktował się IGN POLSKA. Odpowiedzi udzielił Jesse Alanis:

Pracujemy, aby jak najszybciej przygotować zawartość naszej platformy w języku polskim. Prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości, a rzeczy takie jak ustawienia, napisy i sposoby płatności zostaną przełożone z angielskiego. Niestety na obecny moment nie możemy udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferujemy. Ma to związek z ograniczeniami licencyjnymi. Zalecam jednak odwiedzenie tego linku, gdzie znajdą państwo pozycje dostępne w Polsce. Nie zdziwiłbym się, gdyby lista aktualizowała się z każdym kliknięciem, gdyż cały czas nad nią pracujemy.

Na razie na platformie znajduje się niewiele produkcji z polską wersja językową. Jednym z seriali, który posiada już polskie napisy oraz lektora jest Gotham. Warto również dodać, że nie wszystkie produkcje znajdują się na platformie. Między innymi serial House of Cards, którego prawa do emisji w Polsce posiada nc+.

Pod tym linkiem znajdziecie listę filmów i seriali dostępnych w Polsce. Tylko dla zalogowanych użytkowników Netfliksa.

Będziemy starać się na bieżąco informować Was o wprowadzanych zmianach na polskiej platformie Netflix.

Źrodło: pl.ign.com


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)