Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalnie: Netflix dostępny w Polsce! [aktualizacja] 7

To nie są żarty! Strona Netfliksa działa w naszym kraju i można korzystać z usług amerykańskiej platformy.

AKTUALIZACJA

Pojawiła się aplikacja Netfliksa na Play Station 4.

Po kilku minutach korzystania można stwierdzić, że… działa wyśmienicie. Nie chce skłamać, ale wydaje mi się, że chodzi nawet szybciej niż strona internetowa. Obraz wyświetlanych produkcji jest bardzo dobra, jakość dźwięku również. Korzystanie z aplikacji intuicyjne. Naprawdę posiadacze PS4 powinni się w nią zaopatrzyć.


Gigant streamingowy wchodzi na polski rynek. Zostało to ogłoszone w Las Vegas, gdzie trwają targi CES. Tak, więc możemy oficjalnie napisać – korzystajcie ze strony NETFLIX.PL.

Jeśli chodzi o cennik. Podstawowy abonament kosztuje 7,99 euro, z kolei najdroższy 11,99 euro. Aby móc rozpocząć subskrypcję Netfliksa należy podpiąć pod konto swoją kartę kredytową. Warto również dodać, że dla nowych klientów, pierwszy miesiąc testowy jest darmowy. Do korzystania z niego również koniecznie jest podpięcie karty.

Tak więc od dzisiaj takie produkcje jak Daredevil czy Jessica Jones, można oglądać legalnie w naszym kraju. Do wyboru są nie tylko napisy w naszym ojczystym języku, ale również lektor.

Z obsługą platformy Netflix skontaktował się IGN POLSKA. Odpowiedzi udzielił Jesse Alanis:

Pracujemy, aby jak najszybciej przygotować zawartość naszej platformy w języku polskim. Prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości, a rzeczy takie jak ustawienia, napisy i sposoby płatności zostaną przełożone z angielskiego. Niestety na obecny moment nie możemy udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferujemy. Ma to związek z ograniczeniami licencyjnymi. Zalecam jednak odwiedzenie tego linku, gdzie znajdą państwo pozycje dostępne w Polsce. Nie zdziwiłbym się, gdyby lista aktualizowała się z każdym kliknięciem, gdyż cały czas nad nią pracujemy.

Na razie na platformie znajduje się niewiele produkcji z polską wersja językową. Jednym z seriali, który posiada już polskie napisy oraz lektora jest Gotham. Warto również dodać, że nie wszystkie produkcje znajdują się na platformie. Między innymi serial House of Cards, którego prawa do emisji w Polsce posiada nc+.

Pod tym linkiem znajdziecie listę filmów i seriali dostępnych w Polsce. Tylko dla zalogowanych użytkowników Netfliksa.

Będziemy starać się na bieżąco informować Was o wprowadzanych zmianach na polskiej platformie Netflix.

Źrodło: pl.ign.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

Avatar square 200x200
Redox 2016-01-07

Co bardziej łebscy użytkownicy już od dawna korzystali z Netflixa w Polsce za pomocą jakiegoś VPN-a. Z polskiej oferty może skorzysta, ale raczej w przyszłości, gdy oferta będzie bogatsza.

Quagmire 2016-01-06

Myślicie, że wypali? Cenowo to chyba żadna większa konkurencja dla kablówek czy platform cyfrowych, a te dodatkowo oferują transmisje sportowe.

Grzegorz Derebecki Quagmire 2016-01-06

@Quagmire ja bym netflixa nie porównywał z kablówkami bo wygoda użytkowania jest całkiem inna. Nie musisz nic nagrywać, ogladasz kiedy chcesz i co chcesz (przynajmniej to co jest dostępne w ofercie).

Gracjan Mikitin Grzegorz_Derebecki 2016-01-06

@Grzegorz_Derebecki najpierw to trzeba poczekać pewnie ze 2 tygodnie aż wszystko ogarną (jak nie dłużej). Na ten moment jest to biedne strasznie, jak tak trochę potestowałem. Bez napisów polskich, baa bez lektora, nie mają z tą ofertą czego szukać w Polsce.

Piotr Biernacki Quagmire 2016-01-06

@Quagmire Za drogo. Tym bardziej, że Vod.pl zdążył umocnić swoją pozycję na rynku. Poza tym istnieje kilka mniejszych serwisów, które posiadają wyłączność na niektóre tytuły, jak Cineman – tylko tam można znaleźć filmy jednego z największych dystrybutorów w naszym kraju, a ilość filmów tam cały czas rośnie. Netflix musi się jeszcze sporo naprodukować seriali i filmów, żeby powiedzieć, że warto 40 zł na miesiąc wydać.

Ale jest też pytanie, czy otworzenie się Netfliksa na cały świat nie zmieni podejścia producentów do zawierania umów z dystrybutorami, dzięki czemu znieść można by regiony DVD, a dystrybutorzy nie mieliby praw w zakresie dystrybucji internetowej, bo te od razu producent sprzedałby Netfliksowi.

Ciężko wróżyć, co się stanie, bo ten rynek nie jest jeszcze ukształtowany, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie niegdyś czołowe platformy jak iplex czy kinoplex dzisiaj w swojej ofercie mają przeważnie chłam, który można znaleźć na każdym innym VOD, i dziw, że jeszcze nikt tych serwisów nie zamknął. Tym bardziej, że po cichaczu rynek polski podbija pl.chili.tv z Włoch. Tam można znaleźć hiciory, aczkolwiek za wysoką cenę.

Rafał Movieman 2016-01-07

@Movieman Też wziąłem na spróbowanie, póki co biednie z napisami, ale na pewno to lepszy portal niż wszystkie aktualne voidy na naszym rynku.

Tomasz Rutkowski 2016-01-06

Jednak ciut za drogo za dostęp do seriali rok po premierze, dotyczy seriali inny stacji. A obce produkcje np arrow itp są też dostępne z napisami?

Gracjan Mikitin Lamper 2016-01-06

@Lamper Na razie nigdzie nie ma na ten temat informacji. To świeża rzecz jest, na razie nawet sama strona nie posiada jeszcze polskiej wersji językowej. Z tego co udało mi sie w sieci wyczytać to filmy w większości również jej nie posiadają. A w ofercie brakuje np House of Cards. Pewnie w najbliższych dniach/tygodniach będzie wszystko uaktualniane.

Tomasz Rutkowski Movieman 2016-01-06

@Movieman House of Cards brak bo prawa w Polsce posiada Nc+ co normalnie woła o pomstę do nieba :-) ale może na dniach faktycznie się pojawi

Proszę czekać…