Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Prezentujemy oficjalny plakat thrillera Na granicy 5

Nikt cię nie usłyszy, nikt ci nie pomoże. Do tego złowrogie Bieszczady, Andrzej Chyra i Marcin Dorociński. Prezentujemy oficjalny plakat Na granicy – thrillera w reżyserii Wojciecha Kasperskiego.

19 lutego 2016 roku nastąpi długo wyczekiwany pojedynek na aktorskim szczycie! Laureaci Złotych Lwów – Andrzej Chyra i Marcin Dorociński (anonsowany jako "bedgaj") staną naprzeciw siebie w thrillerze Na granicy – debiucie fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu Nasiona. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal (Ida, Joanna). Producentem filmu jest Marcin Wierzchosławski, który ma na swoim koncie m.in. polsko-francuskiego Kreta w reż. Rafaela Lewandowskiego. Dystrybutor filmu, Kino Świat, udostępnił oficjalny plakat tej dobrze zapowiadającej się polskiej produkcji.

Na granicy to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Chyrze i Dorocińskiemu partnerują niemniej uznani aktorzy jak Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, ale pojawi się także dwóch zdolnych aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia (Disco Polo) i Kuba Henriksen. Tego ostatniego będzie można zobaczyć również w zapowiadanej na 5 lutego premierze Planety singli.

Wszystkich oczekujących dobrego aktorstwa, do tego w thrillerze polskiej produkcji zapraszamy tym naprawdę niezłym plakatem do kin od 19 lutego 2016 r. Ufam, że film spełni pokładane w nim nadzieje.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Marek Jacek 2016-01-09

Czekam na moment kiedy po usłyszeniu o nowej polskiej produkcji na plakacie zobaczę jakąś nieznaną twarz…

Arkadiusz Turek jacks 2016-01-10

@jacks Mogę Ci nawet zdradzić kiedy to nastąpi: otóż zaraz po tym, jak coś takiego stanie się z którąś z zapowiedzi z Hollywood ;)

Piotr Biernacki 2016-01-08

Chyra i Dorociński, do tego Bieszczady sfilmowane przez Żala. Wystarczająca rekomendacja.

Proszę czekać…