Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Zmiany w Telewizji Publicznej 4

Ostatnie zmiany polityczne w Polsce dotknęły telewizję publiczną. W piątek Prezesem Zarządu Telewizji Polskiej S.A. został były poseł i europoseł Jacek Kurski.

Zmiana nastąpiła także w najambitniejszym polskim programie – TVP Kultura. Jej nowym dyrektorem został Mateusz Matyszkowicz, redaktor naczelny kwartalnika "Fronda LUX". Zaś rozwojem kanału ma się zająć Jakub Moroz, również pracujący w tym samym konserwatywnym magazynie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Avatar square 200x200
Redox 2016-01-09

Jak dla mnie najtrafniejszy komentarz do sprawy mediów publicznych wygłosił Jakubiak z Ruchu Kukiza. https://www.youtube.com/watch?v=bwbZ-dB8tuo&list=PL2pzgHdrZzwZwX7cZqojl68gOYFYDbplM&index=111 Prosta sprawa i tyle. Dlatego tym bardziej ze śmiechem patrzę na to co wyrabia KOD.

Piotr Biernacki Redox 2016-01-09

@Redox Moim zdaniem prawica przesadza z tymi atakami na publiczną. To tak jakbym ja mógł powiedzieć po obejrzeniu wywiadu z ministrem kultury, jaki przeprowadziła Lewicka i po którym została zawieszona, że media trzymały stronę PiSu. Dziwny kraj, że dziennikarz, który prosi polityka, żeby odpowiedział na pytanie, a ten leje wodę, zostaje zawieszony. Ale mówię, nie oceniam polityczności mediów, bo jeśli ktoś chce mieć pluralistyczny pogląd na rzeczywistość, to i tak powinien korzystać z kilku źródeł i samodzielnie myśleć. A robi to pewnie z jakieś 15-20% społeczeństwa. Reszta albo ma to w nosie, albo słucha partii, którą popiera.
A co do tej wypowiedzi Jakubiaka, to nie jest ona odkrywcza. Każdy o tym wie, ale chodzi o osobę, jaka przyszła rządzić w TVP. W normalnym kraju taka osoba nie powinna sprawować funkcji publicznych. Przypomnę, że w prawomocnym wyroku sąd uznał, że Kurski to de facto kłamca, a Giertych jak nikt wypunktował go w pamiętnej debacie:
https://www.youtube.com/watch?v=Wuu14UNDmks

Quagmire 2016-01-09

Poczekałbym na konkretne działania nowych osób zamiast budować jakąś psychozę. Od kilku lat TVP była już przejęta przez ludzi o nawet bardziej jednolitych poglądach, ale jakoś nikt się nie oburzał (bo to poglądy prawicowe są nacechowane przez przeciwstawne grupy i grupki dotyczące najróżniejszych tematów). W 2007 roku nowa miotła również przeprowadziła całkowitą czystkę w kadrach i na antenach, nie pamiętam histerii.

A katolickiej nauce społecznej wcale nie tak daleko do poglądów lewicowych, jednym z jej sztandarów jest choćby równy i sprawiedliwy podział dóbr, czy maksymalne niwelowanie różnicy płac pomiędzy pracownikiem i jego szefem.
Piotr Biernacki Quagmire 2016-01-09

@Quagmire Tylko widzisz, w Polsce jest taki problem, że nie ma prawdziwej lewicy i prawicy, są tylko populiści ;)

Quagmire Beznickowy 2016-01-09

@Beznickowy Zgadzam się, jedna z rzeczy która stoi u nas na głowie. Powód wydaje mi się banalny, kierunek nastrojów społecznych i strumyka z pieniędzmi.

Piotr Biernacki Quagmire 2016-01-09

@Quagmire Ja telewizji nie oglądam, więc ciężko mi oceniać polityczność, ale sporo programów kulturalnych oglądam na vod tvp z TVP Kultura. Jakoś mam przeczucie, że goście przychodzący tam, uważani przez prawicowe media za lewaków i komunistów, po prostu już się nie pojawią tam za pół roku. I wyczytując, co ci dwaj panowie wypisują u siebie w pismaku, mam duże wątpliwości co do ich kompetencji, bo moim zdaniem oni nie widzą podstawowej różnicy między pojęciem kultura i religia. W TVP Kultura w primetime pojawiają się filmy artystyczne (czasem kontrowersyjne), takie, które w innych stacjach puszczane są o północy, bo nie są medialne.
Dzisiaj na przykład będzie film Almodovara i Koterskiego (nomen omen film Porno). Jeśli dalej będą puszczane takie filmy, to ok. Narzekać nie będę.
A jeśli chodzi o poprawę jakości Telewizji Publicznej, to szkoda, że Kurski mówi tylko o zmianie jakości debaty publicznej w TVP, a nic o zdjęciu z ramówki takiej papki jak rolnik szuka żony, m jak miłość, barwy szczęścia, coś tam na lodzie (czy jak to się teraz nazywa).

Hsi_Nao 2016-01-09

Jeden z moich ulubionych cytatów p. Kurskiego: "będziemy się tutaj kierować katolicką nauką społeczną", który akurat dotyczył in vitro, ale jak się można spodziewać, ta dewiza życiowa pewnie i na inne aspekty życia rzuca się cieniem…
A swoją drogą, ciekawy zbieg okoliczności, że w tym samym czasie, gdy PiS wprowadza "małą ustawę medialną" do Polski wchodzi Netflix.
Amerykanie przychodzą z odsieczą?

Piotr Biernacki 2016-01-09

Rzucając okiem na recenzję Bóg nie umarł, jaką napisali w tym kwartalniku, aż się boję o jakość TVP Kultura. Bo dla nich nieważne jest, czy film jest dobry czy zły, ważne, żeby miał teologiczne przesłanie, a to niestety miernik jakości.

Arkadiusz Turek Beznickowy 2016-01-09

@Beznickowy Dlatego dzisiaj po rutynowych sobotnich zakupach byłem pośpiewać i poskakać na Pl. Powstańców Warszawy, gdzie z nikim się nie umawiając spotkałem sporo znajomych, co cieszy :) Szkoda, że nie można w komentarzu wrzucać zdjęć ;)

Proszę czekać…