Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

ORŁY 2016 znowu lądują w Iluzjonie! 3

Już po raz kolejny warszawskie kino Iluzjon od 9 do 30 stycznia zaprasza na przegląd filmowy kina polskiego. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć wszystkie najważniejsze filmy 2015 roku.

Już po raz kolejny warszawskie kino Iluzjon od 9 do 30 stycznia zaprasza na przegląd filmowy kina polskiego.

Początek kolejnego to najlepszy moment na filmowe podsumowanie rodzimego podwórka, które nie próżnowało w roku ubiegłym. 2015 jak gdyby natchniony sukcesem Idy zaproponował polskiemu widzowi świeżą krew i nowe spojrzenie na język filmowy. Nie zapominajmy, że nawet nie zdążył opaść entuzjazm po wyczynach Pawła Pawlikowskiego na arenie międzynarodowej, a już mieliśmy kolejne powody do świętowania. Nie mogliśmy wrócić do naszego sportu narodowego – malkontenctwa – przez Małgorzatę Szumowską i jej Body/Ciało, które swoją piekielnie inteligentną narracją i dawno nie widzianą w polskim kinie ironią oraz dystansem, zdobyło wiele nagród. Między innymi tą ogromnie ważną w europejskim kinie – Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Organizatorzy nie zapominają też o reszcie filmowego roku, gdzie pojawił się Demon Marcina Wrony. Powiedziałabym, że idzie nowe, gdyby nie tragiczne wydarzenia w Gdyni. Ważny film, kolejny symptom zwiastujący świadomy język filmowy w Polsce, powrót kina filozoficznego, pełnego meta-obrazów, prawdziwa sztuka o sztuce. Pisaliśmy o nim też tutaj: http://fdb.pl/wiadomosci/22986-recenzja-demona-marcina-wrony

Nie zapominajmy o filmach, które narobiły szumu w Gdyni. Córki Dancingu fabularny debiut Agnieszki Smoczyńskiej, pokazał brawurę, szaleństwo gatunkowe i feerie wyobraźni, co sprawiło, że film pojedzie na Sundance: http://fdb.pl/wiadomosci/23671-cialo-wirtualne-musi-miec-szkielet-recenzja-filmu-corki-dancingu, http://fdb.pl/wiadomosci/23671-cialo-wirtualne-musi-miec-szkielet-recenzja-filmu-corki-dancingu, Będzie można też zobaczyć, kogo wystawiono w rywalizacji podczas tegorocznych Oscarów i jakiemu reżyserowi udało się zdobyć wyróżnienie w Wenecji. Mowa oczywiście o 11 minutach Jerzego Skolimowskiego:http://fdb.pl/film/604409-11-minut/recenzje

Te wszystkie filmy staną w rywalizacji o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Orły 2016!
Prócz ogromnej ilości polskiego kina i nieporównywalnej mnogości doznań, niektórym wydarzeniom będą towarzyszyć spotkania z twórcami produkcji. Pełna lista filmów oraz więcej informacji o wydarzeniu na stronie kina Iluzjon!

http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/499/polskie-nagrody-filmowe-orly-2016.html

Nie co zwlekać, Iluzjon nie może czekać!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…