DiCaprio w filmie Ridleya Scotta

Leonardo DiCaprio wystąpi w adaptacji nowej powieści Davida Ignatiusa pt. Body of Lies.

Za kamerą stanie Ridley Scott, który ponownie zjednoczył aktora ze scenarzystą Williamem Monahanem, zwycięzcą Oscara za film Infiltracja. Donald De Line i Scott są odpowiedzialni za produkcję.

Kadr z filmu Krwawy diament 2006Kadr z filmu Krwawy diament 2006

DiCaprio rozpocznie prace przy obrazie, zaraz po tym jak upora się z filmem Revolutionary Road, którego reżyserem jest Sam Mendes. Aktor wystąpi w nim razem z Kate Winslet. Spotkali się już oni na planie Oscarowego Titanica. Zdjęcia do tej produkcji są właśnie w toku.

Scott zapoznaje się teraz z kosztami produkcji Body of Lies. Film będzie kręcony w Waszyngtonie i Europie.

DiCaprio zagra byłego dziennikarza, który staje się agentem CIA. Zostaje on wysłany do Ammanu, aby pracować z szefem wywiadu Jordanii. Chcą tam śledzić poczynania lidera Al-Kaidy, który podobno planuje atak na Amerykę. Monahan i Scott potwierdzili projekt już z zeszłym roku, kiedy studio Warner Bros. kupiło powieść, a następnie nadało jej tytuł Penetration.

William Monahan już po raz trzeci tworzy scenariusz do filmu Ridleya Scotta. Przedtem były to Królestwo niebieskie i Tripoli, ten drugi nie został jeszcze skończony.

Leonardo DiCaprio urodził się w Hollywood 1974 roku. Ma na swoim koncie takie filmy jak Infiltracja, Krwawy diament, Aviator, Gangi Nowego Jorku, Romeo i Julia, Titanic, czy Co gryzie Gilberta Grape'a. Aktor był trzy razy nominowany do Oscara. Otrzymał również Złotego Globa za rolę w obrazie Aviator, w reżyserii Martina Scorsese.