Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chińczycy kupili wielką hollywoodzką wytwórnię 2

Chiny zmieniają bieg historii. Koncert medialny Wanda Group wykupił właśnie amerykańską wytwórnię filmową zajmującą się tworzeniem wysokobudżetowych blockbusterów – Legendary Pictures.

Azjaci na ten cel wydali 3,5 miliarda dolarów. Z takiego obrotu spraw z pewnością zadowolony jest reżyser Pacific RimGuillermo del Toro. Dzięki temu kontynuacja jego filmu ma spore szansę na realizacje, a on sam nie omieszkał zakomunikować tego na jednym z portali społecznościowych.


Dzięki temu przejęciu, Chińczycy weszli w posiadanie praw do takich filmów jak trylogia Batmana, Incepcja, Kac Vegas, Jurassic World, 300: Początek imperium, Człowiek ze stali i wiele, wiele innych. Dotychczas filmy wyprodukowane przez Legendary Pictures zarobiły ponad 12 miliardów dolarów w światowym box office’e.

Chociaż jest to wielkie wydarzenie, to w Hollwyood raczej nikogo nie zdziwiło. Od kilku lat, Thomas Tull będący szefem studia "romansował" z chińskim koncernem. Jednym z owoców wspólnej pracy jest film The Great Wall z Mattem Damonem, który zadebiutuje w tym roku.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…