Sztuka kochania - nowy film Marii Sadowskiej 1

Twórcy filmu Bogowie, opowiadającego historię prof. Religi rozpoczynają pracę nad nowym projektem. Tym razem na warsztat biorą niesamowitą i zaskakującą opowieść o Michalinie Wisłockiej, naukowcu i pisarce, której książka „Sztuka Kochania” na zawsze zmieniła sposób patrzenia Polaków na udane życie w związkach.

Film opowiadać będzie historię powstawania przełomowej dla Polaków książki, sprzedanej w ponad 7 mln egzemplarzy „Sztuki Kochania” autorstwa Michaliny Wisłockiej. Doktor nie bała się rzucić wyzwania patriarchalnemu systemowi i zawsze mówiła wprost co myśli. Nie dała się zaszufladkować i nigdy nie poddała się w dążeniu do wydania swojej książki. Umiejętność słuchania pacjentek pozwoliła Michalinie Wisłockiej na poznanie najgłębiej skrywanych sekretów Polek. Ten kredyt zaufania spłaciła z nawiązką, rewolucjonizując życie seksualne całego pokolenia.

Reżyserią „Sztuki kochania” zajmie się Marysia Sadowska, która związana jest z tematyką kobiecą w polskiej kinematografii. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz Bogów. Michał Sobociński odpowiadać będzie za zdjęcia, natomiast producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu Bogów. W główną rolę, postać Michaliny Wisłockiej wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego.

Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych.

Źrodło: informacje prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…