Był Schindler, będzie Sendlerowa 0

Producenci Jeff Rice i Jeff Most oraz scenarzysta Lawrence Spagnola chcą przenieść na duży ekran biografię Ireny Sendlerowej.

Irena Sendlerowa (ur. 15 lutego 1910 w Warszawie) to polska działaczka społeczna, podczas II Wojny Światowej była szefową wydziału dziecięcego organizacji społecznej Polskiego Państwa Podziemnego Żegota. Uratowała z Warszawskiego Getta ok. 2500 żydowskich dzieci, a ich prawdziwe nazwiska przechowywała w słoikach zakopywanych w ziemi. W 1943 została aresztowana przez Gestapo, była torturowana i skazana na śmierć. Żegota zdołała ją uratować, przekupując niemieckich strażników.

Rice, producent nadchodzącego filmu z Jessicą Simpson Blonde Ambition i Most, producent serii filmów Kruk, nabyli prawa do biografii 97 letniej Ireny Sendlerowej od wydawnictwa Muza. Autorką biografii Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej jest Anna Mieszkowska.

Jeff Most i Lawrence Spagnola przyjechali w lutym do Polski by spotkać się osobiście z Sendlerową oraz by zwiedzić miejsca gdzie żyła i pracowała.

To jedna z najwspanialszych nieopowiedzianych historii tamtych czasów, nie znam żadnej podobnej historii jak ta – mówi Most.

Spagnola pisze scenariusz, a producenci czekają aż jego wersja robocza będzie gotowa, wtedy zaprezentują ją studiom filmowym.

Irena SendlerowaIrena Sendlerowa

Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…