Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Niezwykła historia zwykłego bohaterstwa 2

Sprawiedliwy to film Michała Szczerbica – scenarzysty obsypanej nagrodami Róży i producenta znakomitego Jasminum, debiutującego w roli reżysera w opartym na motywach jego rodzinnej historii dramacie. Film w kinach od 19 lutego 2016 roku.

Hanna przyjeżdża do Polski, by odbyć podróż śladami swej przeszłości. Wyjechała stąd jako dziewczynka ocalona z wojennej zawieruchy, a wraca jako piękna, silna kobieta. Pamięta ludzi, którzy jej pomogli i miejsca, w których przeżyła dramatyczne dzieciństwo. Nie potrafi jednak pogodzić się z przeszłością. Ta podróż będzie dla niej powrotem do najtrudniejszych, ale i najważniejszych dni jej życia. Do prawdy o ludziach, którzy zaryzykowali wszystkim, by pomóc ukryć ją przed złem tego świata. I do Pajtka, miejscowego dziwaka, który stał się jej najbliższym przyjacielem. On potrafił odnaleźć radość w najgorszych chwilach i sprawić, że mała samotna dziewczynka, czuła się bezpieczna i kochana. Spotkanie z nim po latach, może być dla Hanny nowym początkiem.

Udostępniamy naszym czytelnikom kilka ciekawych zdjęć z tej dobrze zapowiadającej się produkcji:

Jacek Braciak jako PajtekJacek Braciak jako Pajtek

Beata Tyszkiewicz jako KsiężnaBeata Tyszkiewicz jako Księżna

Anna Karczmarczyk jako Zosia oraz Maja Komorowska jako matka Pajtka i ZosiAnna Karczmarczyk jako Zosia oraz Maja Komorowska jako matka Pajtka i Zosi

Aleksandra Hamkało jako dorosła HaniaAleksandra Hamkało jako dorosła Hania

Film jest opartą na faktach poruszającą historią polskich rodzin, które gotowe są zaryzykować wszystko niosąc pomoc żydowskiej dziewczynce. I to w czasach, gdy najprostszy odruch serca wymagał największego bohaterstwa. Można by rzec – niezwykła historia zwykłego bohaterstwa. Reżyser, zadedykował ten obraz pamięci swoich rodziców oraz siostry, Joanny. W rolach głównych plejada polskich gwiazd: Jacek Braciak, Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski oraz Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska. Do kin zapraszamy od 19 lutego 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…