Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix nie ma nic przeciwko dzieleniu kont 3

Dla tych, którzy chcieli zakupić abonament, ale uważali, że jest on zbyt wysoki, mamy dobrą wiadomość. Platforma Netflix nie jest przeciwna dzieleniu swojego konta i nie uważa, że takiego działa za nielegalne.

Tym samym, bez większych problemów z jednego konta można korzystać na dwóch urządzeniach (lub więcej, w zależności od wykupionego abonamentu) posiadających różne adresy IP. Potwierdził to sam Reed Hastings, szef Netfliksa na targach CES w Las Vegas:

Każdego z naszych widzów lubimy tak samo, nieważne czy nasze programy oglądane są z jednego konta przez dwie osoby czy przez dziesięć.

Jak się okazuje, przyzwolenie na takie działania są jak najbardziej dobre dla samej platformy. Dzięki temu jest szansa, że takie osoby, w końcu wykupią swój własny abonament. Przed dwoma laty, podobnie na temat dzielenia się kontami wypowiadał się prezes HBO, Richard Plepler.

Tak więc jest duża szansa, że przez możliwość dzielenia się kontem, sprzedaż usługi w Polsce zwiększy się. Z pewnością polskiemu widzowi łatwiej będzie wydać 25 złotych na abonament aniżeli 50.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…