Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Premiery w lutym na FOX 0

W lutym widzowie FOX poznają najnowszy kryminalny serial twórców wielkiego hitu American Horror Story. Tym razem producenci przedstawiają historie, które wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie, za sprawą głośnych zbrodni.

Strona 1 z 2

Produkcja American Crime Story będzie swoistą kryminalną antologią ukazującą historie tragicznych zabójstw. Pierwszy sezon zatytułowany „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” koncentruje się na głośnej sprawie amerykańskiego futbolisty O.J. Simpsona oskarżonego o morderstwo byłej żony.

O. J. Simpson przez wiele lat budził ogromne emocje i sprawiał, że ludzie szaleli na jego punkcie. Tak było, kiedy święcił triumfy jako futbolista. Był niezwykle utalentowanym sportowcem. Do niego należą niezwykłe rekordy, dzięki którym uznawany jest za jednego z najwybitniejszych zawodników na pozycji running back i jednym z najlepszych w historii sportu amerykańskiego. Po zakończeniu kariery futbolisty był komentatorem sportowym oraz aktorem.

Wystąpił m.in. w filmie Kryptonim: Alexa, serialu Jeden z dziesięciu, a za rolę detektywa Nordberga w serii „Naga broń” otrzymał niechlubną Złotą Malinę (za część Naga broń 33 i 1/3: Ostateczna zniewaga). Jego sukcesy sportowe, a potem kariera aktorska, przyćmione zostały przez wydarzenia z życia prywatnego. Okazało się, że Simpson nie jest ideałem. Po tragicznej śmierci swojej dwuletniej córki futbolista rozwiódł się z żoną, z którą był związany od czasów liceum.

Jego drugie małżeństwo pełne było przemocy – gwiazdor znęcał się nad żoną Nicole Brown Simpson, matką ich dwójki dzieci. W 1992 para rozwiodła się. Dwa lata później mężczyzna został oskarżony o zabicie jej oraz kelnera – Rona Goldmana. W 1995 roku został jednak uniewinniony przez ławę przysięgłych. Kryminalna historia byłego sportowca na tym jednak się nie kończy. Kolejne oskarżenia, kolejne zbrodnie: napad z bronią w ręku, włamanie, porwanie… Obecnie Simpson odsiaduje 33 lata więzienia.

W serialu „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” zobaczymy plejadę amerykańskich gwiazd. W roli O.J. Simpsona wystąpi zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody w świecie filmu – Oskara: Cuba Gooding Jr. (znany z: Jerry Maguire, Ludzie honoru, Lepiej być nie może). Jako reprezentującego Simpsona adwokata Roberta Shapiro zobaczymy zdobywcę Złotego Globu Johna Travoltę (Pulp Fiction, Bez twarzy, Grease). Partnerować im będą David Schwimmer (Przyjaciele, Kompania braci) oraz Sarah Paulson, pamiętna Bette Tattler i Dot Tattler z serialu American Horror Story: Hotel.

PREMIERA: ŚRODA, 3 LUTEGO, GODZ. 22:00

Emisja w środy o godz. 22:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…