Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Len Wiseman opowiada o kolejnej Szklanej pułapce 0

Z pewnością fanów Szklanej pułapki zmroziła wiadomość o chęci stworzenia kolejnego filmu z Johnem McClane’em. To jednak nie koniec. W tę postać miałby się wcielić nie tylko Bruce Willis, ale i inny aktor.

Len Wiseman, który w 2007 roku nakręcił film Szklana pułapka 4.0, stanie za kamerą kolejnej części serii. Reżyser ma zamiar sfilmować komiks Die Hard: Year One, który pokazuje początki Johna McClane’a w policji. Na temat projektu wypowiedział się sam filmowiec, który opisuje go jako prequel i sequel w jednym.

Cześć prequelowa ma zostać umiejscowiona w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku. Ma się ona skupić własnie na początkach McClane’a oraz nieudanym małżeństwie:

Wiemy, że to był koniec, ale nigdy nie widzieliśmy jak to było, kiedy on poznał Holly oraz jego początków jako glina w roku 1978, w Nowym Jorku. Wtedy nie było szans, aby został detektywem. Zawsze było to co o czym chciałem opowiedzieć, i teraz się to spełni.

Wiseman stwierdził również, że nie ma sensu się niepokoić. W filmie bardzo ważną rolę będzie odgrywał Bruce Willis, co z początku nie wydawało się takie oczywiste. Cześć sequelowa, jak i ta prequelowa mają byc ze sobą powiązane. Całość jednak będzie zdecydowanie mniejszym kinem i bardziej realistycznym.

Reżyser wyznał również, że na razie trwają poszukiwania aktora, który mógłby idealnie odegrać rolę młodego Johna McClane’a:

Będzie to postać pewna siebie, aczkolwiek zarozumiała. Ma on być czarujący i charyzmatyczny, ale również musi być twardzielem. Pytań jest wiele, szczególnie gdy mówimy o kimś młodym. Ma to być facet, który wie czego chce.

Na razie w mediach nie pojawiły się żadne nazwiska. A Wy kogo chcielibyście zobaczyć w tej roli?

Źrodło: comicbook.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Animek84 2016-01-18

"Będzie to postać pewna siebie, aczkolwiek zarozumiała. Ma on być czarujący i charyzmatyczny, ale również musi być twardzielem." Wybór może być tylko jeden Jai Courtney :D

Animek84 Movieman 2016-01-18

@Movieman Przecież pamiętam :) Agent mu załatwi, wkręca go we wszystko to i zagra swojego ojca :D

Proszę czekać…