Gwiezdne wojny VIII trafią do kin później

Wcześniej informowaliśmy Was o dacie premiery filmu Słoneczny patrol, który zajął miejsce kontynuacji Terminatora: Genisys. To nie jedyna zmiana kalendarza z kinowymi premierami.

Jedną z najważniejszych zmian jest opóźnienie ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Początkowo obraz reżyserowany przez Riana Johnsona miał trafić do kin 26 maja. Disney postanowił jednak zmienić datę premiery o kilka miesięcy. Podobnie jak Przebudzenie mocy, widzowie ósmą część gwiezdnej sagi zobaczą dopiero 15 grudnia.

Jak widać Walt Disney został przekonany do tego, że pomimo okresu świątecznego kina mogą zostać zapełnione fanami Gwiezdnych wojen. Z racji tego, że majowy termin został zwolniony przyśpieszono premierę kolejnej odsłony Piratów z Karaibów. Tym samym zamiast 7 lipca, widowisko z Johnnym Deppem zawita do kin 26 maja.

Przesunięta został także premiera nowego Spider-Mana, która zajmie miejsce Piratów z Karaibów. Sony ogłosiła także opóźnienie w premierze nowej odsłony Jumanji. Planowano, aby wypuścić ten film już na święta tego roku. Nie będzie jednak możliwe, a jego premiera odbędzie się dopiero 28 lipca.

Źrodło: comingsoon.net


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)