Powstanie serial o Brucie Lee 0

Chińska telewizja rozpoczęła zdjęcia do serialu poświęconego Bruce'owi Lee – mistrzowi wschodnich sztuk walk i aktorowi, dzięki któremu kung fu zrobiło furorę na Zachodzie.

Agencja Xinhua podała, że zdjęcia do Legendy Bruce'a Lee rozpoczęły się w Shunde w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Z Shunde pochodzili jego przodkowie, a on sam urodził się w San Francisco w 1940 roku.

Bruce Lee / brucekickass.topcities.comBruce Lee / brucekickass.topcities.com

Serial, złożony z 40 odcinków, będzie kosztować 50 mln juanów (4,8 mln euro). Zdjęcia kręcone będą również w Hongkongu i USA, gdzie Lee studiował i rozpoczął swoją karierę.

Jego rolę zagra Chen Guokun (znany też jako Chan Kwok-kwan), aktor, który wystąpił w komediowym kinie akcji Kung Fu Szał. Chen twierdzi, że Bruce Lee był dla niego ideałem od dzieciństwa.

Serial o mistrzu sztuk walki, który stał się idolem i wzorem do naśladowania dla milionów ludzi, ma być pokazywany w 2008 roku, kiedy Pekin będzie gościć Igrzyska Olimpijskie.

Chiński rząd jako promocję chińskiej kultury traktuje również najdroższy film w historii swojej kinematografii – superprodukcję w reżyserii Johna Woo. Powstająca za 50 mln dolarów Battle of Red Cliff (Walka o Czerwony Klif) to epicka opowieść o wydarzeniach w przededniu zjednoczenia chińskich królestw przez cesarza Qin.

Bruce Lee zmarł w 1973 roku na ostry obrzęk mózgu, spowodowany reakcją uczuleniową na zażyty środek nasenny.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…