Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Gra o tron - przygotujcie się na znakomity twist 3

Nie milkną spekulacje na temat 6. sezonu Gry o tron. Trzeba przyznać, że HBO bardzo dobrze zna się na podgrzewaniu zainteresowania widzów przed premierą kolejnej odsłony sagi.

Już pierwszy zwiastun oraz plakat promujący najnowszy, 6. sezon flagowej produkcji HBO dał pole do popisu w domysłach na temat postaci Jona Snow. Wszyscy zaczęli więc spekulować czy postać grana przez Kita Haringtona zginęła czy nie, a może w jakiś sposób ożyje? Lub też pojawi się tylko jako reminiscencja? Tym bardziej, że swoistej oliwy do tego ognia dolała jeszcze Maisie Williams, grająca Aryę Stark, sugerując że:

- To było straszne… Czuję się naprawdę podle, bo już tyle osób pytało mnie o to, czy Jon Snow wróci, a ja mówiłam, że nie – rzuciła przekornie w jednym z wywiadów, ale zaraz dodała: – Przygotujcie się na znakomity twist, choć dalej nie twierdzę, że Jon żyje…

Kit Harington jako Jon Snow

Tak więc dodając do tego nieoficjalne wieści z planu, które potwierdzają, że Kit Harington uczestniczył w zdjęciach do wielu scen, mamy spore pole do tychże spekulacji. I nie ma się czemu dziwić – po rzezi na rodzinie Starków, zarówno Jon, jak i Arya mają chyba najwięcej swoich fanów wśród wiernych widzów Gry o tron. Skoro już jesteśmy przy Aryi, to Maisie Williams zdradziła też odrobinę na temat postaci, którą sama kreuje:

- Będzie się działo. Przestaniecie się wreszcie zastanawiać: "dlaczego ona cały czas zamiata podłogę?".

Maisie Williams jako Arya Stark

Ale bynajmniej Arya i Jon to niejedyne postaci, na których dalsze losy czekają fani. Kolejnym polem do spekulacji okazało się zdjęcie Brana Starka (Isaac Hempstead-Wright), które pojawiło się za sprawą Entertainment Weekly. Prezentujemy je poniżej:

Isaac Hempstead-Wright jako Bran Stark w zapowiedzi 6. sezonu

Przypomnijmy, że Bran ostatni raz pojawił się w 4. sezonie serialu, kiedy to wraz ze swoją grupą podróżował do Trójokiej Wrony. Kiedy docierają do ogromnego czardrzewa zostają zaatakowani przez Nieumarłych. Jojen umiera. Życie pozostałym ratuje Dziecko Lasu, które następnie prowadzi ich wgłąb drzewa, do jaskini, gdzie Bran rozmawia wreszcie z Trójoką Wroną. Mimo, że do czwartego sezonu włącznie był jedną z ważniejszych postaci serialu, to jednak nie zobaczyliśmy w ogóle jego dalszych losów w sezonie piątym. W szóstym to się zmieni.

Ellie Kendrick, Isaac Hempstead-Wright i Kristian Nairn jako Hodor

Otóż na najnowszym zdjęciu Bran jest poza jaskinią, na koniu i ze sporo krótszymi włosami. Jak pamiętamy potrzebował do siedzenia na koniu specjalnego siodła, które podarował mu Tyrion Lannister, w dodatku do jaskini dotarł na plecach Hodora, skąd więc koń? Możemy się tylko domyślać, że jest to zdjęcie ze snu. Sam aktor swego czasu zdradził, że:

Bran spędzając mnóstwo czasu w jaskini będzie starał się wszystkie ważne wydarzenia z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości poskładać w jedną całość, niczym detektyw oglądający swego rodzaju pokaz. Pozwoli mu to odkryć, jak ważną postacią może być w nadchodzącej Wielkiej Wojnie.

Niezależnie od tego, co naprawdę dzieje się na zdjęciu, do premiery sezonu w kwietniu spekulacje będą szalały. Biorąc pod uwagę, że książka "Wichry zimy" tym razem ukaże się później niż kolejny sezon serialu, również czytelnicy nie wiedzą co tak naprawdę nadchodzi. Czyż nie jest to ekscytujące?

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…