Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Przewodnik po programie telewizyjnym (01.02 - 07.012) 0

Najciekawsze propozycje filmowe w pierwszym tygodniu lutego:

PONIEDZIAŁEK (1.02)

Podróż na sto stóp
Dystyngowana Madame Malory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?
Kanał: Canal+
Godzina: 19:00

Jutro będzie futro 2
Lou grozi ogromne niebezpieczeństwo. Mężczyzna został postrzelony i walczy o życie. Jego zdesperowani przyjaciele – Jacob i Nick – postanawiają jeszcze raz odpalić magiczne jacuzzi, które pozwala im na przenoszenie się w czasie. Chcą cofnąć się do przeszłości. Przypadkowo jednak lądują w przyszłości razem z Adamem Juniorem. Teraz muszą ją zmienić, aby ocalić przeszłość.
Kanał: HBO Comedy
Godzina: 20:10

Imperium wilków
Anna Heymes jest żoną wysokiego urzędnika francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od miesiąca dręczą ją okropne halucynacje i regularne napady amnezji. W ich wyniku czasem nie rozpoznaje nawet swojego męża i zaczyna powątpiewać w jego uczciwość. W tym samym czasie nieustępliwy kapitan paryskiej policji, Paul Nertaux, prowadzi w Dziesiątej Dzielnicy śledztwo w sprawie brutalnych morderstw trzech Turczynek. Pomocą w kontaktach z miejscową ludnością służy mu Jean-Louis Schiffer, niegdyś jeden z najtwardszych gliniarzy w stolicy.
Kanał: Polsat Film
Godzina: 21:00

Ostatni skaut
Dwaj detektywi na własną rękę prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. Trafiają na ślad afery związanej ze środowiskiem zawodowego futbolu. Od tej pory ich zadaniem jest przeżyć.
Kanał: TVN
Godzina: 22:30

Braveheart. Waleczne serce
Gdy żona Williama Wallace’a (Mel Gibson) została brutalnie zamordowana przez angielskich żołnierzy, jego żądza zemsty szybko przerodziła się w nieokiełznaną wolę walki o wolność ojczyzny. Jego bohaterstwo i zapamiętanie w walce sprawiło, że wszyscy Szkoci chwycili za oręż i okrzyknęli Wallace’a swoim przywódcą, nadając mu przydomek Braveheart – Waleczne Serce. Niepodległościowa krucjata przerodziła się w regularną, krwawą wojnę.
Kanał: Canal+
Godzina: 22:40

WTOREK (2.02)

Girlhood
Paryskie przedmieścia. 16-letnia Marieme (Karidja Touré) pochodzi z ubogiej rodziny. Dziewczyna nie dostała się do państwowego liceum, dlatego jest zmuszona rozpocząć naukę w zawodówce. Pozbawiona wsparcia ze strony najbliższych i jakichkolwiek perspektyw, próbuje znaleźć swoją życiową drogę. W ten sposób poznaje trzy wyzwolone rówieśniczki, które postanawiają przyjąć ją do swojej grupy. Za ich sprawą Marieme przybiera imię "Vic", zmienia styl ubierania i rzuca szkołę. Ma nadzieję, że wśród nowych znajomych będzie wreszcie coś znaczyć. Przejmujący obraz o dorastaniu wyreżyserowała Céline Sciamma. Za swoją rolę Karidja Touré otrzymała nominację do Cezara. Oprócz tego film nominowano do tej nagrody w trzech innych kategoriach.
Kanał: Ale Kino+
Godzina: 17:50

Szefowie wrogowie 2

Ciąg dalszy perypetii trójki przyjaciół z filmu Szefowie wrogowie. Mając po uszy pracy pod dyktando szefów, Nick, Dale i Kurt postanawiają tym razem przejąć ster i założyć własny biznes. Wkrótce jednak ich plany krzyżuje przebiegły inwestor. Oszukani, zdesperowani i bez możliwości dochodzenia swoich praw, trzej niedoszli przedsiębiorcy opracowują plan porwania dorosłego syna inwestora w celu odzyskania kontroli nad firmą.
Kanał: HBO
Godzina: 20:20

Myśl jak facet 2
Cztery przyjaciółki, które dzięki radom zawartym w poradnikach Steve’a Harveya znalazły ukochanych mężczyzn, powracają do Las Vegas. Tym razem pretekstem do wizyty jest ślub. Jednak zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach romantyczny weekend okazuje się katastrofą. Dziewczyny muszą stawić czoła serii nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą zagrozić zbliżającej się uroczystości. Nowe przygody czterech przyjaciółek, które są zdeterminowane, by ułożyć sobie życie prywatne, i nie pozwolą, żeby coś im w tym przeszkodziło.
Kanał: HBO Comedy
Godzina: 20:35

W sieci pająka
Alex Cross, niezwykle utalentowany detektyw, autor wielu książek z dziedziny psychologii zbrodni postanawia odejść na emeryturę. Na jego decyzję złożyła się między innymi śmierć policyjnej partnerki. Jednak tuż przez odejściem z pracy, w skrzynce pocztowej Crossa ląduje dowód przestępstwa związany z niedawnym uprowadzeniem jednej z uczennic szkoły podstawowej, Megan Rose.
Kanał: TVN
Godzina: 21:20

Prawo ojca
16-letnia córka Michała Korda (Marek Kondrat), Marta (Nina Roguż) zostaje zgwałcona. Mimo dowodów sprawcy gwałtu pozostają wolni. Michał jest zirytowany postawą policji i postanawia wziąć sprawy we własne ręce.
Kanał: Kino Polska
Godzina: 22:00

Fighter
Dwóch braci, na przekór własnemu losowi, postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Prawdziwa historia Micky Warda (Mark Wahlberg) oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki. Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.
Kanał: Polsat
Godzina: 22:20

Tammy
To nie jest udany dzień dla Tammy (Melissa McCarthy). Skasowała samochód, który – choć ledwo zipał – jeszcze jeździł, została wylana z beznadziejnej pracy w barze szybkiej obsługi, a na domiar złego nie znalazła pocieszenia u męża, bo tego pocieszała już sąsiadka w ich własnym domu. Czas na wielkie zmiany. Złe wieści są takie, że Tammy jest spłukana i pozbawiona czterech kółek. Ale będzie jeszcze gorzej – jej babcia, Pearl (Susan Sarandon), okazuje się ostatnią deską ratunku – ma brykę, gotówkę i chęć zobaczenia wodospadu Niagara. Nie jest to może spełnienie marzeń Tammy, ale podróż przed siebie, z babcią u boku, może okazać się dla niej zbawienna.
Kanał: HBO Comedy
Godzina: 22:20

ŚRODA (3.02)

Warszawa
Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania na zawsze odmienią ich losy. Klara (Agnieszka Grochowska) przyjeżdża, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Paweł (Łukasz Garlicki) szuka pracy. Wiktoria (Dominika Ostałowska) spotyka nieznajomego (Lech Mackiewicz), a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Ojciec (Sławomir Orzechowski) szuka córki, która wyjechała do stolicy na studia i od trzech miesięcy nie dała znaku życia. Zimowy dzień ukazany w filmie, niektórych zbliży do spełnienia życiowych pragnień, innym przyniesie niespodziewane odkrycia dotyczące ich samych.
Kanał: Stopklatka TV
Godzina: 15:50

Gdybym tylko tu był
35-letni aktor, ojciec i mąż Aidan Bloom próbuje odnaleźć siebie i poradzić sobie z własnymi problemami.
Kanał: Canal+ Film
Godzina: 17:35

Boyhood
Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości. Jest niepewny, jak jego życie potoczy się dalej. Upływający czas słyszymy w zmieniającej się muzyce, modzie. Reżyser w żaden sposób nie ocenia swoich bohaterów, tylko obserwuje jak dorastają. Niezwykłe, wzruszające, mądre kino.
Kanał: Canal+
Godzina: 21:00

Columbus Circle
Dziedziczka fortuny Abigail Clayton mieszka zupełnie sama w luksusowym lofcie na Mahattanie, którego nie opuszcza prawie od dwóch dekad. Gdy pewnego dnia umiera starsza kobieta zajmująca sąsiedni apartament, nowojorska policja z detektywem Frankiem Giadello na czele wszczyna dochodzenie. Cierpiąca na agorafobię Abigail jest zmuszona, aby otworzyć drzwi stróżom prawa i złożyć zeznania. Z czasem do sąsiedniego mieszkania wprowadzają się nowi lokatorzy – Lillian i Charlie. Od samego początku Abigail obserwuje ich przez wizjer w drzwiach wejściowych. Pewnego dnia spotyka ich twarzą w twarz. Od tego momentu jej dotychczas bezpieczne życie będzie zagrożone.
Kanał: TVP1
Godzina: 22:25

CZWARTEK (4.03)

Niezniszczalny
David Dunn (Bruce Willis) jako jedyny wychodzi cało, bez najmniejszego zadraśnięcia z potwornej katastrofy kolejowej, w której ginie 131 osób. Wkrótce po tym poznaje Elijaha Price’a (Samuel L. Jackson) twierdzącego, że zna wyjaśnienie jego tajemniczego ocalenia. To niezwykłe spotkanie zmusza Davida do stawienia czoła swemu przeznaczeniu w procesie odkrywania samego siebie, swych pragnień i wewnętrznej siły.
Kanał: AXN
Godzina: 16:00

Truman Show
Truman Burbank zaczyna zdawać sobie sprawę, że przez całe życie jest głównym bohaterem reality show emitowanego 24 godziny na dobę.
Kanał: TVN7
Godzina: 20:00

Dług
Film oparty na wydarzeniach autentycznych. Adam i Stefan, dwaj młodzi i ambitni przedsiębiorcy, stają przed życiową szansą: włoski partner chce podpisać obiecujący kontrakt, ale bank odmawia kredytu. Nieoczekiwanie pojawia się niewiele starszy Gerard: on znajdzie im właściwego poręczyciela. Zgodnie przystają na jego propozycję, niestety – prowizja, jakiej zażądał, jest zbyt wysoka. Biznesmeni rezygnują z oferty, ale Gerard – nie. Przedstawia Adamowi i Stefanowi rachunek kosztów i żąda jego wyrównania. Tak rodzi się wyimaginowany dług, który rośnie z dnia na dzień. Od tej chwili Gerard nie przestaje nachodzić Adama i Stefana, będzie dręczył, upokarzał zmuszał do działania wbrew woli. Jak się od niego uwolnić?
Kanał: Stopklatka TV
Godzina: 20:00

Wywiad ze słońcem narodu
David Skylark (James Franco) jest prezenterem programu rozrywkowego. Chcąc zrobić dla odmiany coś istotnego wraz z producentem Aaronem Rappaportem (Seth Rogen), planują wywiad z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem (Randall Park). Na ich szczęście Kim jest fanem programu i przyjmuje propozycję udziału w show. W całą akcję angażuje się też CIA. David i Aaron lecą do Korei Północnej.
Kanał: HBO Comedy
Godzina: 22:15

Dorwać Smarta
Maxwell Smart jest świetnym analitykiem amerykańskiego wywiadu, marzącym o tym, by pewnego dnia zostać prawdziwym agentem. Niespodziewanie Maxwell dostaje szansę, na swoją pierwsza misję. Sprawa jest jednak bardzo poważna, a od tego czy mu się uda zależy los świata. Smart ma bowiem powstrzymać organizacje zwaną KAOS. Pomaga mu w tym piękna Agentka 99, w której Maxwell od dawna się podkochiwał.
Kanał: TVN
Godzina: 22:30

PIĄTEK (5.02)

Madagaskar 3
W trzeciej części lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!
Kanał: TVN
Godzina: 20:00

James Bond powraca. Moonraker
Zadaniem 007 jest wytropienie promów kosmicznych, które znikają w tajemniczych okolicznościach. Musi znowu się zmierzyć ze swym starym wrogiem o przydomku Szczęki. W roli 007 występuje po raz 4 Roger Moore.
Kanał: TVP 1
Godzina: 21:35

Jestem Legendą
Robert Neville to ostatni człowiek na Ziemi… towarzystwa mu jednak nie brakuje. Wszyscy inni, mężczyźni, kobiety i dzieci, zamienili się w wampiry żądne krwi Neville′a. Za dnia bohater przeobraża się w myśliwego tropiącego śpiące potwory w opuszczonych ruinach cywilizacji. Nocą barykaduje się w domu i modli o nadejście świtu.
Kanał: TVN
Godzina: 22:00

Przetrwać w Nowym Jorku
Jim Carroll (Leonardo DiCaprio) gra w szkolnej drużynie koszykówki i marzy o zostaniu pewnego dnia prawdziwą gwiazdą. Od czasu do czasu ćpa z kumplami, powoli staczając się w ciemny świat zbrodni i narkotyków. Kiedy Jim zostaje wyrzucony przez matkę z domu, mieszka na ulicach Nowego Jorku, gdzie razem z kolegami biorą narkotyki, a żeby je zdobyć gotowi są na coraz więcej. Sytuacja Jima jest coraz gorsza.
Kanał: MGM HD
Godzina: 22:45

SOBOTA (6.02)

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Film inspirowany klasyczną nowelą F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej w 1918 roku aż po XXI wiek. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona jest opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.
Kanał: TVN
Godzina: 20:00

Miami Vice
Detektywi Crockett i Tubbs dowiadują się o przecieku, który doprowadził do rzezi dwóch agentów federalnych i zamordowania rodziny informatora. Śledztwo prowadzone przez policjantów wprowadza ich bezpośrednio w świat brutalnych zabójców z Bractwa Arian i sieci przemytniczej chronionej przez światowy biznes.
Kanał: TVP 1
Godzina: 20:25

Bezwstydny Mortdecai
Mortdecai (Johnny Depp) to zblazowany arystokrata żyjący z handlu sztuką. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).
Kanał: Canal+
Godzina: 21:00

NIEDZIELA (7.02)

Gwiezdne wojny: Powrót Jedi
W niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker i Księżniczka Leia ratują Hana Solo uwięzionego na Tatooine przez najbardziej odrażającego gangstera w galaktyce, zwanego Jabba the Hutt. Rebelianci wraz z plemieniem Ewoków walczą z siłami Imperium na zalesionym księżycu Endor. W tym samym czasie Imperator i Darth Vader próbują znaleźć sposób, by przeciągnąć Luke’a na ciemną stronę a z kolei młody Skywalker desperacko stara się obudzić w swym ojcu dawno uśpionego ducha Jedi. Galaktyczna wojna domowa znajduje swoją kulminację gdy połączone siły Rebeliantów atakują niedokończoną i bezbronną drugą Gwiazdę Śmierci w bitwie, która wpłynie na przyszłość całej galaktyki.
Kanał: TVN
Godzina: 20:00

Ciało
Adwokat martwi się, że jego córka, anorektyczka, może próbować skrzywdzić siebie, z powodu zmarłej niedawno matki. Wysyła ją do psychiatry.
Kanał: Stopklatka TV
Godzina:20:00

Strzelec wyborowy
Rosja stoi u progu zagłady nuklearnej. Jest tylko jeden człowiek, który może zapobiec tragedii – Marksman (Snipes). Jako agent elitarnej jednostki amerykańskich służb specjalnych otrzymuje zadanie zlikwidowania czeczeńskiej elektrowni jądrowej zanim terroryści uruchomią reaktor. Penetrując doskonale strzeżony obiekt wskazuje cel amerykańskim rakietom a sam ucieka. Gdy jednak odkrywa, że to właśnie rakiety, a nie terroryści stanowią największe zagrożenie i mogą uruchomić reakcję jądrową, Marksman zdaje sobie sprawę, że został wrobiony. Rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem, starając się rozbroić cel, zanim detonacja zniszczy tysiące istnień i obali dwie największe światowe potęgi.
Kanał: Polsat Film
Godzina: 21:00

Niezłomny
Jako chłopak Louis (Jack O’Connell) sprawiał mnóstwo kłopotów, ale za radą starszego brata skoncentrował się na bieganiu, co doprowadziło go do Olimpiady w Berlinie. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Louis poszedł do wojska. Ocalawszy cudem z katastrofy lotniczej spędził wraz z dwoma towarzyszami broni 47 ciężkich dni dryfując po oceanie w maleńkiej tratwie. Wyłowiony przez japońską marynarkę wojenną trafił do obozu jenieckiego. Gdy rozpoznano w nim olimpijczyka, trafił w ręce sadystycznego oprawcy.
Kanał: Canal+
Godzina: 21:00

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…