Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Spektakularna wojna bogów na nowych plakatach 2

Pierwsza wysokobudżetowa (prawie 130mln USD) adaptacja egipskiej mitologii od czasów Gwiezdnych Wrót z fabułą oraz obsadą nawiązującą do sukcesu Gry o tron trafi na ekrany kin już 26 lutego 2016.

Zrealizowane z rozmachem epickie widowisko producentów Starcia Tytanów i Grawitacji, ożywiające mroczną mitologię starożytnego Egiptu. Bogowie Egiptu to magia, mityczne istoty, bogowie i herosi zaludniający pałace i piramidy dorzecza Nilu. To pełna akcji i tajemnic opowieść czerpiąca z najstarszego dziedzictwa ludzkości. Historia złodzieja, który przyłączając się do mitycznego Boga Horusa, wyrusza w pełną niebezpiecznych przygód podróż przez Egipt. Czy zapomniany Bóg i zwyczajny śmiertelnik ocalą świat i są jedyną nadzieją ludzkości?

Przedstawiamy galerię plakatów portretującą poszczególne postaci tej epickiej opowieści, w które wcielili się znakomici aktorzy. Gerard Butler jako Set, Bóg pustyni. Jego niezaspokojone pragnienie władzy pochłonie cały Egipt. Brenton Thwaites jako Bek, Złodziej legendy. Nie ma rzeczy, której nie potrafiłby ukraść. Elodie Yung jako Hathor, Bogini miłości. Nikt, zarówno Bóg jak i człowiek, nie może jej się oprzeć. Nikolaj Coster-Waldau jako Horus, Bóg niebios. Przeznaczenie czeka. Courtney Eaton jako Zaya, Piękność Nilu. Nawet Bogowie nie przestają kochać. Chadwick Boseman jako Toth, Bóg mądrości. Nie ma potężniejszej broni niż wiedza.


Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

Film wyreżyserował Alex Proyas (Zapowiedź, Ja, robot), a scenariusz jest dziełem Matta Sazama i Burka Sharplessa, którzy już wspólnie pracowali przy filmach: Dracula: Historia nieznana i Łowca czarownic. Na Bogów Egiptu zapraszamy do kin od 26 lutego 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Krzysztof 2016-01-31

Coś wam się screeny pomyliły :D

Arkadiusz Turek dragoon1984 2016-01-31

@dragoon1984 Dzięki za czujność, już poprawione :)

Proszę czekać…