Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ile pieniędzy zdołają zarobić Batman i Superman? 2

Portal BoxOffice.com przygotował profesjonalną analizę tego ile może zarobić film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. I patrząc na liczby przedstawione przez tę stronę, producenci widowiska z Zackiem Snyderem na czele mogą być lekko zaniepokojeni.

Niedawno w sieci podano informację, że budżet filmu DC Comics i Warner. Bros może sięgnąć nawet 350 milionów dolarów, a co za tym idzie stałby się najdroższą produkcją w historii Hollywood. Warto pamiętać, że przy tego rodzaju kwotach nie podaje się pieniędzy, które zostały przeznaczone na kampanię promocyjną, tak więc całość jest – nieoficjalnie – jeszcze wyższa.

Jak podaje BoxOffice.com, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w weekend otwarcia zarobi 154 miliony dolarów. Całe wpływy z amerykańskich kin mają sięgnąć natomiast 388 milionów. Byłaby to z pewnością mała katastrofa na rynku wewnętrznym, bowiem obraz o dwóch najbardziej znanych i kultowych superbohaterach zarobiłby niewiele więcej aniżeli wynosi jego budżet.

Jeśli te przewidywania okażą się prawdą, producenci będą musieli trzymać mocno kciuki za rynki zewnętrzne, a przede wszystkim Chińczyków. Powoli można sobie zadawać pytania czy obraz z takim potencjałem finansowym może zarobić poniżej miliarda? Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe. Jak pokazał zeszły rok wszystko może się zdarzyć, a przykład Jurassic World tylko potwierdza to, jak nieprzewidywalny może być boxoffice.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…