Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wiemy kiedy rozpoczną się zdjęcia do Avatara 2! 4

W sieci pojawiła się rozpiska z datami rozpoczęcia zdjęć głośnych hollywoodzkich produkcji, których premiery zaplanowane są na 2017 rok. Można na niej znaleźć między innymi takie filmy jak Wolverine 3, Ghost in the Shell oraz Ciemniejsza strona Greya.

Na początek jednak zaczniemy od filmu, który nie posiada jeszcze ustalonej daty wejścia do kin. Mowa tutaj u długo oczekiwanym widowisku Jamesa CameronaAvatar 2. Zdjęcia mają rozpocząć się już w kwietniu w Nowej Zelandii. Rezyserować będzie oczywiście sam Cameron, a scenariusz był przez niego opracowywany wraz z duetem Rick Jaffa i Amanda Silver. W filmie ponownie zobaczymy gwiazdy znane z pierwszej części – Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver oraz Stephen Lang.

W kwietniu, a dokładniej pisząc 25 dnia tego miesiąca ekipa zdjęciowa wejdzie na plan filmu Wolverine 3. Warto przypomnieć, że będzie to ostatni występ Hugha Jackmana w roli kultowego mutanta. Zdjęcia będą kręcone w Nowym Orleanie oraz Nowym Meksyku. Za kamerą stanie James Mangold. Premiera samego filmu została ustalona na 3 marca 2017 roku.

W tym miesiącu mają wystartować natomiast zdjęcia do aktorskiej wersji kultowego anime – Ghost in the Shell. Główną rolę w produkcji zagra Scarlett Johansson. Oprócz niej w obsadzie są także Pilou Asbæk i Sam Riley. Zdjęcia będą kręcone w Nowej Zelandii, Hong Kongu, Szanghaju oraz Makau. Reżyseruje Rupert Sanders. Premiera filmu zaplanowana jest na 31 marca 2017 roku.

Ciemniejsza strona Greya, czyli kontynuacja kasowego hitu sprzed roku również będzie kręcona już w tym miesiącu. Zdjęcia będą odbywały się w Vancouver. Oprócz odtwórców głównych ról – Dakoty Johnson oraz Jamie'ego Dornana, w filmie zobaczymy między innymi Kim Basinger. Premiera samego filmu zaplanowana jest na Walentynki przyszłego roku.

W lipcu na plan zdjęciowy wejdzie natomiast Denis Villeneuve. Jego zadaniem będzie nakręcenie kontynuacji kultowego filmu sci-fi – Łowca androidów. W obrazie swoją role powtórzy Harrison Ford, jednak to nie on, a Ryan Gosling będzie odtwórcą głównej roli. Nad scenariuszem do filmu pracowali Hampton Fancher i Michael Green. Na temat samej fabuły wiadomo niewiele, jedyne to że akcja ma rozgrywać sie kilka dekad po wydarzeniach znanych z filmu Ridleya Scotta.

Skoro jesteśmy już przy twórcy Gladiatora, to warto wspomnieć również o jego nowym projekcie. A jest nim kontynuacja Prometeusza, która otrzymała tytuł Alien: Covenant. Zdjęcia do filmu mają wystartować już w kwietniu i będą kręcone w Sydney. W roli głównej wystąpi Michael Fassbender. Premiera zaplanowana jest na 6 października 2017 roku.

Na koniec coś dla fanów Transformers. Michael Bay na plan filmu wejdzie w maju, jednak na razie wciąż nie są znane lokacje, w których będą kręcone zdjęcia. W roli głównej wystąpi ponownie Mark Wahlberg. Na razie nie podano daty premiery samego filmu.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…