Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Polska premiera nowego serialu na kanale FOX! 6

Polska premiera nowego serialu pt. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona zaledwie dobę po premierze w USA na kanale FOX!

Najnowsza produkcja twórców American Horror Story opowiada o głośnej sprawie amerykańskiego futbolisty O.J. Simpsona. Polscy widzowie zobaczą serial na kanale FOX dzień po amerykańskiej premierze. A więc już w środę, 3 lutego o godz. 22:00 na kanale FOX.

O. J. Simpson przez wiele lat budził ogromne emocje, kiedy święcił triumfy jako futbolista. Był niezwykle utalentowanym sportowcem. To właśnie do niego należą oszałamiające rekordy, dzięki którym uznawany jest za jednego z najlepszych amerykańskich sportowców w historii. Po zakończeniu kariery futbolisty był komentatorem sportowym oraz aktorem. Wystąpił m.in. w filmie Kryptonim: Alexa, czy w serii Naga broń. Jego sukcesy sportowe, a potem kariera aktorska, przyćmione zostały przez wydarzenia z życia prywatnego. Okazało się, że Simpson nie jest ideałem – gwiazdor znęcał się nad żoną Nicole Brown Simpson, matką dwójki jego dzieci. W 1992 para rozwiodła się. Dwa lata później mężczyzna został oskarżony o zabicie Nicole oraz jej przyjaciela – Rona Goldmana. W 1995 roku został jednak uniewinniony przez ławę przysięgłych. Kryminalna historia byłego sportowca na tym jednak się nie kończy. Kolejne oskarżenia, kolejne zbrodnie: napad z bronią w ręku, włamanie, porwanie… Obecnie Simpson odsiaduje 33 lata więzienia z możliwością zwolnienia warunkowego w 2017 roku.

W roli O.J. Simpsona wystąpi zdobywca Oscara: Cuba Gooding Jr. (Jerry Maguire, Ludzie honoru, Lepiej być nie może). Jako reprezentującego Simpsona adwokata Roberta Shapiro zobaczymy zdobywcę Złotego Globu Johna Travoltę (Pulp Fiction, Bez twarzy, Sprawa honoru, Grease). Partnerować im będą m.in. David Schwimmer (Przyjaciele, Kompania braci) oraz Sarah Paulson (American Horror Story: Hotel).

Nie bez symbolicznego znaczenia jest fakt, że amerykańska premiera serialu została wyznaczona na 2 lutego. Tego dnia, w 1985 roku, Orenthal James Simpson poślubił Nicole Brown.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…