Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Russell Crowe: Rozsypałem się po przeczytaniu scenariusza 1

Historia opowiedziana w filmie Ojcowie i córki z Russellem Crowe'em w roli głównej budzi bardzo żywe emocje wśród jego twórców. Przytaczamy wypowiedzi reżysera i aktorów oraz prezentujemy oficjalny polski plakat tej produkcji.

Russell Crowe i Kylie Rogers

Ojcowie i córki to nowy poruszający film Gabriele Muccino – twórcy Trenera bardzo osobistego, Siedmiu dusz i W pogoni za szczęściem.

- To jedna z najlepszych historii, które kiedykolwiek trafiły w moje ręce. Pełna emocji, bardzo życiowa. Każdy się w tym scenariuszu odnajdzie – mówi reżyser – To opowieść o życiu i śmierci, o stracie i miłości, o lęku przed utratą kogoś bliskiego.

- Po jego przeczytaniu – rozsypałem się – przyznaje Russell Crowe, który wcielił się w ojca. – To bardzo emocjonująca historia, która dotyka na najgłębszym poziomie. Jeżeli scenariusz nie wpływa na mnie w fizyczny wręcz sposób, odrzucam propozycje. W tym przypadku musiałem się zgodzić. Przyjąłem tę rolę od razu po zakończeniu lektury. Natychmiast związałem się z tym projektem.

Aaron Paul

- W moje ręce trafił scenariusz bardzo szczery, czysty i prawdziwy – wspomina gwiazdor serialu Breaking Bad Aaron Paul, który zagrał Camerona. – Gdy dowiedziałem się, kto jeszcze ma w filmie wystąpić – że córkę zagra Amanda Seyfried, a ojca Russell Crowe – musiałem chwycić tę szansę.

Chwalony przez wszystkich scenariusz nie budziłby w widzach tak silnych emocji, gdyby nie dziecięca odtwórczyni roli Katie – Kylie Rogers. Natychmiast świetnie dogadała się z Russellem Crowe'em.

- To urocza dziewczynka – mówi gwiazdor. – Jest słodka, mądra i utalentowana. W kolejnych scenach była bardzo skoncentrowana – potrafiła odczytywać sytuację i wchodzić w nią razem ze mną, niezależnie od tego co się działo.

Kylie Rogers i Russell Crowe

Russell Crowe, zdobywca Oscara i Złotego Globu, jeden z najwybitniejszych aktorów naszych czasów oraz Amanda Seyfried, gwiazda musicali Mamma Mia! i Les misérables: Nędznicy, ponownie spotykają się na dużym ekranie we wzruszającej opowieści o zmaganiu się z utratą bliskiej osoby i odbudowywaniu więzi rodzinnych. W doborowej obsadzie wspierają ich Diane Kruger, Aaron Paul, Jane Fonda i Octavia Spencer.

Jake Davis (Russell Crowe), nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe, po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką Katie (Kylie Rogers). Stan zdrowia Jake’a nie pozwala na to, by mężczyzna zajmował się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie (Amanda Seyfried) próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata.

Ojcowie i córki w polskich kinach od 12 lutego 2016 roku, tymczasem zobaczcie polski plakat do tej produkcji.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…